بروزرسانی بزرگ سامسونگ برای گلکسی S10 لایت؛ سوپر استدی این بار با 4K

بروزرسانی بزرگ سامسونگ برای گلکسی S10 لایت؛ سوپر استدی این بار با 4K

سامسونگ با معرفی گلکسی S10 لایت بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان را سردرگم کرد و اگر به آخرین بروزرسانی این گوشی نگاهی بیندازید، اوضاع از این هم جالب‌تر می‌شود. کمپانی کره‌ای قابلیت فیلم‌برداری بدون لرزش با رزولوشون ۴K را به این گوشی آورده است؛ قابلیتی که پرچمداران هنوز از آن محرومند.

پیش از این فیلم‌برداری بدون لرزش یا به گفته خود سامسونگ سوپر استدی (Super Steady) تنها در رزولوشن FHD امکان‌پذیر بود. کمپانی کره‌ای اما تصمیم گرفته تا این قابلیت جدید را به گلکسی S10 لایت اضافه کند. در حالت عادی شاید این کار امری طبیعی به نظر برسد، ولی باید بگوییم قابلیت فوق در هیچ‌کدام از سه گوشی خانواده گلکسی S20 وجود ندارد.

گلکسی S10 لایت

قابلیت بعدی که با این بروزرسانی به گلکسی S10 لایت اضافه می‌شود، فیلم‌برداری ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه است. البته باید بگوییم مدل‌های مختلف این گوشی که برای بازار‌های مختلف به دست بررسی کنندگان رسیده بود، این قابلیت را داشت. در نتیجه می‌توان گفت که سامسونگ از ابتدا هم قصد داشته فیلم‌برداری ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را در اختیار همه کاربران قرار دهد و تنها دلیلی که تاکنون باعث شده بود آن را فعال نکند، مشکلات منطقه‌ای بود.

علاوه بر تغییرات فوق، در این بروزرسانی می‌بینیم که سامسونگ کیفیت کلی عکس‌برداری و همچنین پایداری خود برنامه دوربین را نیز بهبود داده است. همچنین حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر گلکسی S10 لایت، پس از انجام این بروزرسانی سریع‌تر از گذشته کار می‌کند. در کل باید گفت سامسونگ تلاش زیادی دارد تا گوشی‌های خود را همواره بهبود ببخشد و بروزرسانی G770FXXU2ATB2 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در آخر نیز گفتنی است این بروزرسانی نرم‌افزاری ۴۱۶ مگابایت حجم داشته و پچ امنیتی اندروید را نیز به یکم فوریه تغییر می‌دهد. در نتیجه نصب آن به تمامی کاربران این گوشی عجیب توصیه خواهد شد. در رابطه با اضافه شدن تغییرات فوق به گلکسی S10 و S20 هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato