پرینتر 3D جان ۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ را نجات داد [به‌روزرسانی: احتمال محکومیت نجات‌دهندگان]

پرینتر 3D جان ۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ را نجات داد [به‌روزرسانی: احتمال محکومیت نجات‌دهندگان]

پرینتر سه بعدی با چاپ قطعه یدکی دستگاه تنفس مصنوعی، جان ده بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ایتالیا را نجات داد.

بیمارستانی در شهر برشا ایتالیا نیاز مبرمی به دریچه هوای اضافه برای دستگاه های تنفس مصنوعی پیدا کرد و تأمین کننده اصلی قادر به تولید آن در تعداد بالا نبود. شرکتی فعال در زمینه پرینت سه بعدی وارد عمل شد و با چاپ این قطعه بوسیله پرینتر سه بعدی، جان بیماران را نجات داد.

پزشکان بیمارستان Chiari پس از آنکه متوجه شدند تأمین کننده اصلی بیمارستان نمی تواند قطعات یدکی دستگاه تنفسی بیمارستان را تأمین کند، زنگ خطر را به صدا درآوردند. آنها با سردبیر روزنامه محلی شهر تماس گرفتند و او نیز یکی از متخصصین چاپ سه بعدی را در جریان قرار داد. این دو نفر سپس یکی از شرکت های فعال در زمینه چاپ سه بعدی را خبر کردند.

نجات جان ده بیمار مبتلا به کووید 19 با پرینتر سه بعدی

شرکتی فعال در زمینه چاپ سه بعدی به نام Isinnova پرینتر سه بعدی خود را به بیمارستان آورد. آنها ابتدا با شرکت تولید کننده دریچه هوا تماس گرفتند و از آنها خواستند تا مشخصات و ابعاد دریچه را در اختیار آنها قرار دهد، ولی این شرکت از انجام این کار سرباز زد و Isinnova را به شکایت تهدید کرد.

با این وجود کارمندان شرکت Isinnova ابعاد دریچه اصلی را اندازه گرفته و سه مدل از آن چاپ کردند. خوشبختانه کار آنها جواب داد و کادر درمانی بیمارستان توانست دریچه ها را به دستگاه تنفسی ۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ وصل کند و جان آنها را نجات دهد.

بیماری کووید ۱۹ ریه ها را هدف قرار می دهد، بنابراین اکسیژن رسانی و مراقبت ویژه از بعضی بیماران حیاتی است. بیماران با استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی می توانند مدت زمان بیشتری زنده مانده و با بیماری مبارزه کنند.

[تاریخ انتشار خبر اولیه: ۲۷ اسفند ۹۸]

 

به روز رسانی:

یک تولید کننده تجهیزات پزشکی، شرکت Isinnova را به خاطر نقض پتنت به شکایت تهدید کرد. «Cristian Fracassi»، یکی از کارمندان شرکت Isinnova که در چاپ سه بعدی دریچه های هوا نقش داشته می گوید او و همکارش فقط برای نجات جان انسان ها دریچه ها را چاپ کرده اند و به دنبال کسب درآمد از این طریق نیستند. او اضافه می کند که طرح و نقشه دریچه های هوا را منتشر نمی کند.

دریچه هوای فابریک نزدیک به ۱۱ هزار دلار قیمت دارد، ولی چاپ آن بوسیله پرینتر سه بعدی فقط ۱ دلار تمام می شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato