ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

مبارزه با کرونا به سبک فراری؛ تولید قطعه دستگاه تنفس مصنوعی با پرینت سه بعدی

چند هفته پیش بود که لامبورگینی با اعلام خبر تولید ماسک صورت و شیلدهای پزشکی، عزم خود را برای کمک به کادر درمانی در راستای مقابله با کووید-19 نشان داد. حال خبر می رسد فراری ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۰

چند هفته پیش بود که لامبورگینی با اعلام خبر تولید ماسک صورت و شیلدهای پزشکی، عزم خود را برای کمک به کادر درمانی در راستای مقابله با کووید-19 نشان داد. حال خبر می رسد فراری نیز تصمیم مشابهی گرفته و می خواهد با تولید سه راهی های مخصوص که در دستگاه های تنفسی کاربرد دارند، بیماران و کادر پزشکی را در مقابله با کووید-19 یاری کند.

همانند تجهیزات پزشکی لامبورگینی، فراری هم تولیدات خود را با برند اختصاصی راهی بازار خواهد کرد. البته در زمان فعلی به نظر می رسد این کار بیشتر با هدف افزایش غرور ملی صورت گرفته باشد تا بازاریابی.

سه راهی های فراری از پلیمرهای ترموپلاستیک بوده و با تکنولوژی تولید فزاینده (additive manufacturing tech) ساخته می شوند. مارانلویی ها در همان مکانی که پروتوتایپ خودروهای جدید را توسعه می دهند، این سه راهی ها را تولید می کنند.

سه راهی های فراری به ماسک های ویژه ای که تنفس را تسهیل می کنند، متصل می شوند

فراری در ساخت سه راهی های مخصوص، از تجارب کمپانی Mares کمک می گیرد. این کمپانی ایتالیایی در زمینه تولید تجهیزات شنا و غواصی فعالیت می کند.

خودروساز ایتالیایی بخشی از مواد اولیه تولیدی خود را در اختیار شرکت Solid Energy می گذارد. این شرکت با مواد اولیه دریافتی، ماسک های تنفسی را که در غواصی کاربرد دارند، به ماسک های محافظ قابل استفاده توسط پزشکان و پرستاران تبدیل می کند.

آنطور که اعلام شده فراری در نظر دارد در چند روز آینده، صدها عدد از تجهیزات پزشکی را تولید نموده و با همکاری سازمان بهداشت عمومی ایتالیا آنها را در اختیار بیمارستان های برگامو، جنوا، مدونا، ساسولو و همچنین کارکنان شاغل در بخش بهداشت شهر مدیسینای بولونیا قرار دهد.

گفتنی است شرکت فراری از سرگیری حرفه اصلی خود یعنی تولید خودرو را برای بار دوم به تعویق انداخته است. پیشتر قرار بود از 14 آپریل کارکنان این شرکت به سر کار خود برگردند. اگر ابتلای مردم ایتالیا به کرونا روندی کاهشی داشته باشد و برنامه های دولت این کشور تغییر خاصی پیدا نکند، کارخانه های فراری از سوم مِی (14 اردیبهشت) شروع به کار خواهند کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی