تولید پژو ۲۰۰۸ ادامه دارد

شرکت فرانسوی پژو – سیتروئن اولین شرکتی بود که بعد از توافق هسته ای در ایران حضور یافت و با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی با شریک دیرینه خود (ایران‌خودرو) به فعالیت دوباره پرداخت. در همین حین از خودروی ۲۰۰۸ به عنوان اولین محصول پسابرجامی در بازار خودرو یاد می‌کنند این در شرایطی است که روند کند تولید این محصول ابهاماتی را در مورد تحویل این خودرو به ثبت‌نام‌کنندگان ایجاد کرده است. روندی که پس از خروج امریکا از برجام بیش از پیش پیچیده شد.

چند روز قبل اعلام شد که تولید پژو ۲۰۰۸ متوقف شده است. همچنین تحلیل برخی رسانه ها این روایت را داشت که دیگر این کراس اوور در ایکاپ تولید نمی شود.

تولید پژو ۲۰۰۸

با پیگیری های انجام شده مشخص شد که تولید پژو ۲۰۰۸ از ابتدای هفته جاری دوباره از سر گرفته شده و فعلا مونتاژ نهایی این خودرو برای تحویل به حواله داران ادامه دارد و در هفته های آتی ارسال دعوتنامه برای مشتریان انجام خواهد شد. با توجه به آمار وبسایت کدال، بخش قابل توجهی از تعهدات مربوط به پژو ۲۰۰۸ از جانب ایکاپ و ایران خودرو پاسخ داده شده و در هفته های آتی، تولید بخش باقی مانده تعهدات انجام خواهد شد.

با توجه به سیاست های شرکت ایکاپ مبنی بر عدم تولید خودروی ناقص و ساخت پژو ۲۰۰۸ به صورت کامل، بدیهی است که در ۴ روز فعال این شرکت در فروردین ۹۹، امکان تولید محصول نهایی و تجاری فراهم نبوده است. برای همین تولید پژو ۲۰۰۸ قابل عرضه در ماه گذشته توسط کدال، صفر دستگاه اعلام شده بود. اما این اتفاق به معنی توقف تولید این کراس اوور مونتاژی نیست و در حال حاضر فرایند تولید ۲۰۰۸ مانند گذاشته ادامه دارد.

با اعلام خبر عدم تولید پژو ۲۰۰۸ در فروردین ۱۳۹۹، تحلیلی مبنی بر عدم تولید کلی این خودرو در برخی رسانه ها منتشر شد. در پی انتشار این خبرها، جوی در بازار خودرو حاکم شد که همیشه باعث افزایش قیمت خودروهای محبوب توقف تولید شده می شود. حال با توجه به اطلاعات در دسترس، مشخص است که عرضه ۲۰۰۸ ادامه خواهد داشت و بزودی نسخه های ۱۳۹۹ این خودرو به بازار می آید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟