دوربین سلفی آیفون ۱۱ در جدول DxOMark پائین‌تر از گلکسی نوت ۹ قرار گرفت

سایت DxOMark پس از بررسی دوربین سلفی آیفون ۱۱ امتیاز کلی ۹۱ را به آن داده است. به این ترتیب این گوشی نتوانست بین ده گوشی برتر جایگاهی کسب کند و با قرار گرفتن در رتبه سیزدهم، بالاتر از هواوی P30 پرو و پائین تر از گلکسی نوت ۹ قرار گرفت.

بر اساس آزمایش‌های سایت DxOMark، عملکرد دوربین سلفی آیفون ۱۱ شباهت زیادی به دوربین سلفی آیفون ۱۱ پرو و مدل پرو مکس دارد ولی تفاوت‌هایی هم وجود دارند که نمی‌توان از آن‌ها چشم پوشی کرد.

آیفون ۱۱

دوربین سلفی آیفون ۱۱ تقریباً در تمام شرایط محیطی سلفی‌هایی با نوردهی خوب برای چهره می‌اندازد، اما کمبود دامنه دینامیکی و هایلایت کلیپینگ در عکس‌هایی که زیر نور شدید گرفته شده‌اند، مشهود است. تصاویر گرفته شده رنگ‌هایی زنده و با توازن سفیدی گرم دارند ولی چهره‌ها کمی زرد می‌شوند. این مشکل در آیفون ۱۱ پرو هم به چشم می‌خورد.

سلفی آیفون ۱۱ مشکل فوکوس خودکار هم دارد و از آنجا که سیستم فوکوس خودکار وجود ندارد، فقط سوژه‌هایی که به گوشی نزدیک هستند با فوکوس مناسب ثبت می‌شوند. تصاویر گرفته شده در محیط‌های پرنور جزئیات بالایی دارند و در تصاویری که در محیط‌های سربسته و با نور کم گرفته شده‌اند، نویز به چشم می‌خورد.

روشنایی نمایشگر آیفون ۱۱ حین سلفی گرفتن زیاد می‌شود تا نقش فلش را بازی کند. عملکرد این سیستم در کل خوب است ولی نویز، افکت وینیتینگ (Vignetting) و جزئیات کم در عکس‌ها حس می‌شوند. آرتیفکت‌ها به خوبی کنترل می‌شوند اما گرد شدن گوشه‌ها، رینگینگ و به هم خوردگی زوایا دیده می‌شوند.

این دوربین افکت بوکه را به درستی شبیه سازی می‌کند و بلور مناسبی ایجاد می‌کند، ولی در برخی اوقات در جداسازی سوژه دچار خطا شده و لبه‌های سوژه را نیز بلور می‌کند.

دوربین سلفی آیفون ۱۱ توانایی فیلمبرداری 4K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه را داشته و خروجی آن جزئیات بالا و نویز کمی دارند. متأسفانه مشکل فوکوس که در عکسبرداری دیده شد، در بخش فیلمبرداری نیز وجود دارد. رنگ‌ها چشم نواز بوده و نوردهی و توازن سفیدی مناسب است. لزرشگیر نیز مؤثر عمل کرده ولی بیشتر روی سوژه تمرکز می‌کند تا پس زمینه.

در مجموع دوربین سلفی آیفون ۱۱ عملکرد مناسبی از خود به جای می‌گذارد و بزرگ ترین نقطه ضعف آن فوکوس اعلام شده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟