قابلیت اسکن دست نوشته و پیست آن در کامپیوتر به گوگل لنز اضافه شد

گوگل قابلیتی بسیار کاربردی به گوگل لنز اضافه کرده که به کمک آن می‌توان دست نوشته‌ها را از گوشی کپی و در کامپیوتر پیست کرد. البته این قابلیت تنها در صورتی کار می‌کند که دست خط به حد کافی خوانا باشد.

برای استفاده از قابلیت مورد بحث به آخرین نسخه گوگل کروم و همچنین اپلیکیشن گوگل لنز برای اندروید و یا اپ گوگل برای iOS نیاز است. علاوه بر این باید در گوشی و کامپیوتر به اکانت گوگل یکسان لاگین کرده باشید.

حالا برای کپی کردن دست نوشته‌ها از گوشی به کامپیوتر کافیست پس از هایلایت کردن متن مورد نظر با دوربین گوشی، آن را کپی کنید. بعد می‌توانید با رفتن به هر کدام از سندهای Google Docs دکمه Edit را زده و متن را پیست کنید. دقت متن کپی شده به دست خط شما بستگی دارد.

قابلیت کپی دست نوشته به گوگل لنز اضافه شد

سایت ورج قابلیت یاد شده را کمی بی دقت توصیف کرده و می‌گوید اگر دست خط خوانایی نداشته باشید، پس از پیست کردن متن با چندین اشتباه تایپی مواجه خواهید شد. البته این قابلیت به خاطر قرنطینه شدن مردم و وابستگی دوباره بسیاری از آن‌ها به کاغذ و خودکار برای انجام کارهای روزانه، همچنان کاربرد زیادی خواهد داشت.

گوگل علاوه بر معرفی قابلیت کپی و پیست، ابزار تلفظ را نیز به لنز آورده است. از این پس با هایلایت کردن کلمه مورد نظر در این اپلیکیشن می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه «Listen» تلفظ آن را بشنوید. این قابلیت در حال حاضر فقط در اندروید فعال شده و در آینده برای iOS نیز عرضه خواهد شد.

در کنار قابلیت تلفظ می‌توان برای فهم عبارات تخصصی نیز از لنز کمک گرفت. برای مثال با جستجوی عبارت «Gravitational Waves» صفحه نتایج جستجوی آن داخل متن نمایش داده می‌شود. این ویژگی برای دانشجویان و والدینی که می‌خواهند به انجام تکالیف فرزندان خود کمک کنند، کاربردی خواهد بود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟