معرفی و مشخصات کامل وانت پراید 151 آپشنال

معرفی و مشخصات کامل وانت پراید 151 آپشنال

معرفی و مشخصات کامل وانت پراید 151 آپشنال

با ارسال دعوتنامه تسویه حساب برای کسانی که خودرو سایپا ۱۵۱ آپشنال را پیش خرید کرده بودند، قیمت قطعی این خودرو نیز مشخص شد. عرضه این خودرو در ادامه رویکرد جدید خودروسازان در راستای افزایش نامحسوس قیمت ها ارزیابی می شود.

به عبارت دیگر در شرایطی که دولت و مراجع قانونی مجوز لازم برای افزایش قیمت خودروهای تولید داخل را صادر نمی کنند، شرکت های خودروسازی بزرگ کشور تصمیم گرفته اند تا با افزایش آپشن های رفاهی نظیر مانیتور، دوربین دنده عقب و ...سطح جدیدی از قیمت را برای محصولات خود تعریف نمایند تا بدین ترتیب از میزان ضرر و زیان خود بر روی قیمت تک فروشی بکاهند.

سایپا 151 آپشنال

همان طور که می دانید سایپا ۱۵۱ ( سایپا کارا – پراید وانت ) – Saipa 151 ( Saipa Kara – Pride pickup ) بر روی پلتفرم پراید ساخته شده است. نیمه ی جلویی ۱۵۱ کاملا مشابه سایپا ۱۳۱ است. این وانت سبک وزن تنها ۹۰۰ کیلوگرم وزن دارد و به جهت تغییر کاربری آن ( نسبت به سایر پراید ها ) شامل تغییراتی در سیستم فنربندی عقب و سیستم انتقال قدرت شده است. جدی ترین رقیب سایپا ۱۵۱ را می توان باردو ( پیکان وانت ) دانست. پس از توقف تولید باردو، حالا آریسان در مقابل ۱۵۱ قرار می گیرد. ۱۵۱ ظرفیت حمل بار تا ۵۰۰ کیلوگرم را داراست.

متاسفانه هنوز شرکت سایپا امکانات جانبی خودرو ۱۵۱ آپشنال را اعلام نکرده و اطلاعات کاملی هنوز در دسترس نیست. با این وجود اما برخی از منابع افزوده شدن آپشن های نه چندان گران قیمتی نظیر مانیتور، دوربین دنده عقب و رهیاب ماهواره ای را بر روی این خودرو تایید می نمایند.

گفتنی است چندی قبل نیز خبری مبتنی بر عرضه وانت زامیاد آپشنال در رسانه ها مطرح شده بود که آپشن های عجیبی نظیر کولر و فرمان هیدرولیک و گارد محافظ جلو را افزون بر نسخه ساده ارائه می کرد.

جالب تر آنکه تولید هر دو این خودروهای وانت - در کنار وانت کارا (مزدای سابق) در شرایطی انجام می شود که مساله غیر استاندارد بودن خودروهای تولیدی کشور براساس استاندارد ۸۵ گانه همچنان مطرح است و خروج پراید ۱۳۲ و ۱۱۱ از خط تولید نهایی شده است، اما در مقابل هیچ پایانی برای تولید خودروهای وانت بسیاری قدیمی در کشور قابل تصور نیست.

معرفی و مشخصات کامل وانت پراید ۱۵۱ آپشنال [به روز رسانی] - اردیبهشت

وانت پراید ۱۵۱ محصولی از پلتفرم x100 است که در گروه خودروهای تجاری سایپا قرار دارد. وانت سایپا ۱۵۱، با موتور جدید یورو ۴ توانی معادل ۷۱ اسب‌بخار تولید می‌کند.

این خودرو محصولی کارا برای حمل‌و‌نقل‌های سبک شهری تا سقف ۵۰۰ کیلوگرم محسوب می‌شود و با توجه به امکاناتی نظیر راحتی کابین راننده، ارگونومی صندلی‌ها و سیستم تهویه مطبوع، مناسب و متمایز برای حمل‌بار است.

وانت پراید آپشنالوانت پراید آپشنالوانت پراید آپشنال

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل