نگاهی به عملکرد و سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی «اسمارت آپ ونچرز» در سال ۹۸

گزارش عملکرد سال گذشته «اسمارت آپ ونچرز» نشان می‌دهد این سرمایه گذار خطرپذیر استارتاپی، در سال ۹۸ در ۷ تیم استارتاپی سرمایه‌گذاری کرده است. حالا اسمارت آپ با گزارش خود نشان می‌دهد که رشد این تیم‌ها در سال گذشته چگونه بوده و در نهایت، از برنامه‌های آتی خود می‌گوید.

اسمارت آپ در سال گذشته ۲۸۰ درخواست برای سرمایه‌گذاری را بررسی و در نهایت روی ۷ استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده است. وینداد (فعال در زمینه حقوقی)، دیجی زرگر (فعال در زمینه خرید و فروش طلا)، سلام ساختمان (فعال در حوزه خدمات ساختمانی)، لوناتو (فعال در زمینه فروش عینک)، دکتر ساینا (فعال در زمینه پزشکی و مشاوره) و همراه مکانیک (فعال در زمینه کارشناسی خودرو دست دوم).

در واقع با نگاهی به این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان گفت گستره سرمایه‌گذاری این صندوق سرمایه‌گذاری از مسائل پزشکی تا لایف استایل و سرویس‌های فروشگاهی و خدماتی را در بر می‌گیرد.

در واقع با نگاهی به این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان گفت گستره سرمایه‌گذاری این صندوق سرمایه‌گذاری از مسائل پزشکی تا لایف استایل و سرویس‌های فروشگاهی را در بر می‌گیرد. حوزه‌های کاملی که اسمارت آپ ونچرز در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند به این شرح است:

بیشترین رشدی که زیرمجموعه‌های اسمارت آپ داشتند متعلق به مجموعه همراه مکانیک بوده که توانسته به فروش ماهیانه ۱۰۰ میلیارد تومان دست پیدا کند و بیش از ۱.۵ میلیون بازدید ماهانه را برای خود به ارمغان بیاورد. امروزه این تیم با ۲۰۰ نفر مشغول به کار هستند و جذب سرمایه اخیر همراه مکانیک نیز نویدبخش بزگر شدن این تیم را می‌دهد.

کرفس دیگر مجموعه موفقی است که با سرمیه گذاری اسمارت آپ توانسته به افزایش ۵ برابری در آمد و گذر کردن از نصب آماری ۲.۵ میلیون برسد.

استارتاپ گهواره که در زمینه همیار تربیت کودک فعالیت دارد نیز افزایش ۱۳ برابری در آمد در کمتر از یکسال را به همراه داشته و کاربران در روز ۲۹ دقیقه از آن استفاده می‌کنند.

مجموعه کمدا نیز که اخیرا از دیجی کالا جذب سرمایه کرده است و اسمارت آپ در سال جدید از آن خارج شده، جزو موفقتی‌های این صندوق سرمایه‌گذاری در سال گذشته به حساب می‌آید و توانسته بیش از نیم میلیون کاربر را جذب کند.

پلتفرم دکتر ساینا نیز در کمتر از ۲ ماه رشد ۷ برابری پیدا کرده و پیش بینی می‌شود مانند بسیاری از استارتاپ‌های دیگر پزشکی که در ایام شیوع کرونا رشد داشته‌اند، رشد آن همچنان ادامه داشته باشد.

زبان شناس که در زمینه خودآموزی زبان فعالیت دارد توانسته رشد ۷ برابری رد ۶ ماه کسب کند و امروزه بیش از صد هزار کاربر داشته باشد. ویترین نت نیز یک رشد ۳ برابری درآمد ماهانه را تنها در شش ماهه دوم سال گذشته کسب کرده است.

مجموعه سلام ساختمان در ظرف ۸ ماه توانسته رشد ۵ برابری درآمد پیدا کند.  استارتاپ وینداد در سال گذشته ۱۵۰ درصد رشد پیدا کرده است. فروشگاه اینترنتی لوناتو نیز یک رشد ۳ برابری درآمد برای خود رقم زده است.

در نهایت باید به اسمارتنیت اشاره کرد که یک پلتفرم آنلاین اتصال بیزینس‌ها به برنامه‌نویسان است و توانسته در سال گذشته ۲۵ پروژه مختلف از اروپا و آمریکای شمالی دریافت کند.

اسمارت آپ اقدامات مهمی که در سال ۹۸ انجام داده را به چند بخش تقسیم کرده است. همکاری با شتابدهنده‌‌ای چون اکسل برای سرمایه‌گذاری در دیجی زرگر و برگزاری رویداد اسمارت پلاس و همچنین خروج از کمدا جزوی از این اقدامات مهم به شمار می‌آیند. همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در استارتاپ زبان شناس و همکاری با دو صندوق فناوری‌های نوین و دانشگاه تهران نیز از دیگر اقدامات مهم اسمارت آپ در سال گذشته است.

نکته مهم در عملکرد اسمارت آپ با استارتاپ‌ها این است که این صندوق سرمایه‌گذاری صرفا خدمات مالی انجام نمی‌دهد و انواع خدمات غیرمالی را نیز به آنها ارائه می‌دهد. خدماتی که می‌توانید مجموعه آن را در تصویر فوق مشاهده نمایید.

اسمارت آپ برنامه‌های سال آینده خود را نیز به ۴ دسته تقسیم کرده است: تشکیل فاند اسمارت آپ در بخش ارلی استیج، هدف گذاری حداقل ۱۰ سرمایه گذاری در سال ۹ و گسترش پورتفولیو اسمارت آپ، تقویت رابطه با سرمایه‌گذاران خارجی و گسترش حوزه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌هایی چون سلامت و اینتنرت اشیا.

مطالب مرتبط

گفتگوی دیجیاتو با مدیرعامل گروه فیروزه؛ اکوسیستم استارتاپی، بورس و داستان سرآوا

مدیر عامل گروه مالی فیروزه در گفتگو با برنامه «آنتک» (لایو اینستاگرام دیجیاتو) درباره مسیری که تا امروز در تجارت خود پیموده و چالش‌هایی که پیش رو داشته صحبت کرد و از آینده روشن اقتصاد ایران سخن گفت. او همچنین توضیحات مهمی در رابطه با همکاری با سرآوا، راه‌اندازی فیروزه پلت و صندوق خطرپذیر فیروزه ارائه داد و... ادامه مطلب

حرکت اول در استارتاپ «همراه مکانیک» سرمایه‌گذاری کرد

شنیده می‌شود که «همراه اول»، توسط واحد سرمایه­ گذاری خطرپذیر خود موسوم به «حرکت اول»، در استارتاپ «همراه مکانیک» سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام داده است. همراه مکانیک استارتاپی است که از سال ۱۳۹۲ کارشناسی خودرو را به شکل منظم و ساختار یافته به کاربران ارائه می‌دهد.به گزارش دیجیاتو، مذاکره‌ی میان همراه مکانیک و حرکت اول... ادامه مطلب

مدرسه اینورس؛ لمس هنر دیجیتال در کلاسی برای تمام فصول

اگر به گرافیک و انیمیشن و شاخه‌های مختلف هنرهای دیجیتال و دیزاین علاقه‌مند باشید و با یک پرس و جوی ساده در میان اهل فن بپرسید که در کدام مرکز آموزشی می‌توانید دوره‌های خوبی در این زمینه ببینید، احتمالا نام مدرسه «اینورس» را خواهید شنید. از استاپ موشن گرفته تا انیمیشن‌های سه بعدی، تصویرسازی، مجسمه‌سازی،... ادامه مطلب

استارتاپ برادران ایرانی جدیدترین یونیکورن کانادا؛ «اپلای برد» ۱.۴ میلیارد دلار ارزش دارد

استارتاپ «اپلای برد» (Applyboard) که ۳ برادر ایرانی موسس آن هستند موفق شد با وجود بحران کرونا ۷۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند و با بیش از یک میلیارد دلار ارزش، به کلوپ استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی ملحق شود.اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، حتماً نام اپلای برد... ادامه مطلب

گزارش سالانه کافه بازار منتشر شد: پرداخت ۱۸۹ میلیارد تومان به توسعه‌دهندگان در سال ۹۸

کافه بازار گزارش «صنعت برنامه‌های موبایل ایران در سال ۹۸» را منتشر کرد. این گزارش به گفته بازار، تصویری روشن‌تر از وضعیت صنعت برنامه‌ها و بازی‌های موبایل در ایران را به نمایش می‌کشد. بازار که قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مارکت اندرویدی ایران است در پایان سال ۹۸ تعداد ۴۱ میلیون کاربر فعال داشته است.بازار از ۱۳۸۹... ادامه مطلب

دیجی‌کالا در استارتاپ کمدا سرمایه‌گذاری کرد

بنیانگذار «کمدا» خبر از سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا در این استارتاپ داده است. «ثنا خالصی» اعلام کرده که با سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا در این استارتاپ، «اسمارت آپ» که پیش‌تر جزو سرمایه‌گذاران کمدا بود از این مجموعه خارج شده است.بر اساس نوشته‌ای که خالصی منتشر کرده، آنها از تابستان ۹۸ به دنبال جذب سرمایه در تیم کمدا بودند چرا... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟