آشنایی با قوانین جدید تست تصادف یوروانکپ 2020

برخلاف برخی کشورها که هر خودرویی با هر سطحی از ایمنی می‌تواند سر از خیابان‌ها و جاده‌ها در بیاورد، در کشورهای پیشرفته لازمه حضور مدل‌های جدید در مسیرهای عمومی پاس کردن استانداردهای موجود و دارا بودن سطحی معین از ایمنی است.

وظیفه تعیین میزان ایمنی خودروها در این کشورها را چند مرجع بر عهده دارند. انکپ (NCAP) یکی از این مراجع است که شاخه‌هایی را در قاره‌های مختلف دارد. شاخه اروپایی این مرجع، یوروانکپ (Euro NCAP) نام دارد و همانطور که قابل حدس است، به ارزیابی ایمنی خودروها در قاره سبز می‌پردازد.

یوروانکپ با بروزآوری مداوم تست‌های خود، امتیازها را به شکل سخت‌گیرانه‌تری اعطا می‌کند. این کار طبیعتا خودروسازان را به تکاپو می‌اندازد تا برای کسب امتیازهای بهتر، سطح ایمنی محصولات خود را بالاتر ببرند. نتیجه اینکه مشتریان به‌تدریج صاحب خودروهای مطمئن‌تری شده و ایمنی عبور و مرور ارتقا پیدا می‌کند.

نموداری از کاهش چشمگیر مرگ و میر جاده‌ای در اروپا از سال 2005 به این طرف

در همین راستا یوروانکپ برای سال 2020 در برخی از پروتکل‌های خود بازنگری کرده و ضمن ایجاد تغییرات در تست‌های کنونی، چند تست تازه را برای ارزیابی ایمنی خودروها طراحی کرده است.

پروتکل‌های جدید یوروانکپ

معرفی مانع‌های متحرک جدید یکی از مهم‌ترین بروزآوری‌های یوروانکپ است که جایگزین تست 23 ساله و قدیمی برخورد مانع تغییر شکل‌دهنده با پوشش متوسط می‌شود. این تست با هدف ارزیابی سطح حفاظت از سرنشینان در تصادفات به اصطلاح شاخ‌ به ‌شاخ و نقش ساختار دماغه خودرو در میزان صدمات وارده طراحی شده است.

آنطور که یوروانکپ گفته در این ارزیابی از پیشرفته‌ترین آدمک که یک مرد با جثه متوسط را شبیه‌سازی می‌کند، استفاده خواهد کرد.

برخورد جانبی دیگر تستی است که در سال 2020 سختگیرانه‌تر از قبل شده است. در این تست بر سرعت و جرم مانع برخوردکننده افزوده شده تا سازه خودرو فشار بیشتری را تحمل کند.

یوروانکپ امسال از یک تست جدید برای ارزیابی اثر برخوردهای جانبی استفاده خواهد کرد. این تست با هدف بررسی نحوه حرکت راننده و سرنشین کناری در برخوردهای جانبی و اقداماتی که خودروسازان برای کاهش صدمات ناشی از تماس بدن یا سر آنها با یکدیگر انجام داده‌اند، طراحی شده است.

ارزیابی سیستم‌های پایش وضعیت راننده دیگر موردی است که به دسته سامانه‌های کمکی راننده اضافه شده است. همچنین یوروانکپ برای تست سیستم ترمز اضطراری و محافظت از عابرین پیاده سناریوهای سختگیرانه‌تری طراحی کرده تا خودروسازان را به بهبود تکنولوژی‌های فعلی ملزم کند.

در نهایت فراهم کردن اطلاعاتی سریع و دقیق از محل وقوع تصادف تستی است که یوروانکپ از این به بعد انجام خواهد داد. در این تست هر چه دسترسی مجازی و فیزیکی نیروهای امدادی به مصدومان داخل کابین خودرو راحت‌تر باشد، امتیاز بیشتری به مدل تحت ارزیابی تعلق خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

کاهش 50 درصدی آمار مرگ و میر جاده‌ای با استفاده از چند تکنولوژی

طبق آمار سال گذشته، در تصادفات رخ داده در خیابان‌ها و جاده‌های ایالات متحده، 38,800 نفر جان خود را از دست داده‌اند. اگر چه این رقم برای سومین سال متوالی نزولی بوده، ولی کارشناسان معتقدند تلفات جاده‌ای در آمریکا بسیار بالا بوده و باید اقدامات بیشتری را جهت کاهش آمار مربوطه انجام داد.یافته‌های نشریه کنسیومر... ادامه مطلب

خودرو هیدروژنی جگوار لندرور معرفی می‌شود؛ آینده فرا الکتریکی

خودروهای هیدروژنی با وجود مزایایی که دارند، هنوز نتوانسته‌اند در جلب نظر مثبت مشتریان چندان موفق عمل کنند. با آنکه هیدروژن بیشترین عنصر موجود به شمار می‌رود، ولی به دلیل هزینه بالای استخراج و نبود زیرساخت‌های لازم، خودروهای هیدروژنی مورد استقبال عموم قرار نگرفته‌اند.علی‌رغم این مساله، برخی خودروسازان اصرار دارند خودروهای هیدروژنی به خاطر پاک... ادامه مطلب

ایربگ پیشرفته آکیورا TLX 2021 هنگام تصادف سر سرنشین را احاطه می‌کند

برند لوکس شرکت هوندا یعنی آکیورا (Acura) وعده داده نسل جدید TLX یکی از هیجان‌انگیزترین و پیشرفته‌ترین محصولات کمپانی خواهد بود. به گفته ژاپنی‌ها این سدان کامپکت که همین چندی پیش معرفی شده، از نظر فاکتورهایی مثل قدرت، هندلینگ و ایمنی در سطح بسیار بالایی قرار خواهد داشت.آنطور که آکیورا اعلام کرده، TLX 2021 بالاترین... ادامه مطلب

عربستان سعودی استارتاپ خودروهای برقی لوسید موتورز را خرید

بر اساس اطلاعات موجود در ایمیلی که از سوی وکلای لوسید موتورز ارسال شده، صندوق ثروت ملی عربستان سعودی (PIF) با سرمایه‌گذاری 1.3 میلیارد دلاری مالکیت بخش اعظمی از این استارتاپ کالیفرنیایی را در اختیار گرفته است.برای اولین بار در سپتامبر 2018 و چند هفته قبل از کشته شدن جمال خاشقچی بود که عربستان سعودی... ادامه مطلب

نتیجه عجیب تحقیق IIHS: خودروهای کانورتیبل ایمن‌تر از خودروهای سقف ثابت هستند

خودروهای کانورتیبل یا همان سقف بازشونده به دلیل ارائه تجربه‌ای متفاوت از رانندگی، طرفداران خاص خود را دارند. اما برخی معتقدند این خودروها به خاطر نداشتن سقف فلزی ثابت، در تصادفات خطرآفرین بوده و ممکن است صدمات بیشتری را به سرنشینان خود وارد کنند.اگر چه این برداشت روی کاغذ درست و منطقی به نظر می‌رسد،... ادامه مطلب

نماد مطلق قانون شکنی؛ معرفی فراری بدون حد و مرز P80/C

قانون و بند و تبصره سرتاسر دنیای خودرو از خودروهای شهری تا خودروهای مسابقه‌ای را فراگرفته است. حتی بخش پروژه‌های اختصاصی شرکت فراری که به مشتریان ثروتمند و خاص این شرکت اختصاص دارد نیز شامل قوانین و مقررات دنیای خودرو می شود. این بخش کمک می‌کند تا مشتریان مذکور محصول تک و مخصوص به خود را... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟