بلومبرگ: ارزش بیت کوین امسال دو برابر می شود

بلومبرگ ظاهرا موضعی مخالف شرکت خدمات مالی گلدمن ساکس در آمریکا اتخاذ کرده و در یادداشتی که روز سه شنبه این هفته منتشر کرد مدعی شد ارزش بیت کوین امسال به رقم ۲۰ هزار دلار می رسد.

هفته گذشته گلدمن ساکس با انتشار گزارشی به ذکر پنج دلیل برای عدم سرمایه گذاری روی بیت کوین پرداخت.

بلومبرگ اما در یادداشت خود اینطور آورده است:

محبوب ترین رمزارز دنیا آنقدر مشخصه های فوندامنتال و تکنیکی محبوب دارد که باید شرایط خیلی غیرعادی پیش برود تا بیت کوین از این خصوصیات بهره نگیرد.

این شرکت در گزارش خود مدعی شد که تاریخ نشان می دهد بیت کوین باید در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۲۰ هزار دلاری برسد و این یعنی بهای آن دو برابر میزان فعلی اش خواهد شد.

به نظر ما بیت کوین امسال اگر همان ترند سال ۲۰۱۶ را دنبال کند به ارزش حدودی ۲۰ هزار دلار می رسد.

بلوغ بیت کوین که به واسطه رشد پذیرش رمزارزها، امکان مبادله بیت کوین آتی و کاهش پیوسته بی ثباتی آنها کلید خورده همگی نشان می دهند که بهای این پول دیجیتالی امسال افزایشی چشمگیر پیدا میکند.

کیتی استوکتون تحلیلگر فنی، اخیرا گفته است که به لحاظ تکنیکی، بیت کوین جایگاه خود را روی سطح ۸۰۰۰ دلار ثابت کرده و اگر به سطح بالاتر از ۱۰ هزار دلار صعود کند میتواند افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کند.

بلومبرگ در گزارش خود همچنین اشاره کرده که شرایط به وجود آمده به خاطر بحران کرونا بنابر دلایل مختلف میتواند به نفع بیت کوین تمام شود.

  • نخست افت تاریخی بازارهای سرمایه به خاطر ویروس کرونا به بازار بیت کوین سرایت نکرد و کاهش اندک در ارزش این پول دیجیتالی بلافاصله جبران شد.
  • دوم این ویروس مهاجرت از پول های کاغذی به پول های دیجیتالی را سرعت بخشیده است.
  • سوم سیاست های اتخاذ شده از سوی بانک های مرکزی سراسر دنیا به بازارهای دارای ارزش مستقل نظیر بیت کوین و طلا کمک شایانی کرده است.
با این حال بیت کوین متذکر شده که پیش بینی آن را نمی توان به دیگر رمزارزها نظیر اتر تعمیم داد.
بلومبرگ یک شرکت خصوصی فعال در زمینه امور مالی، رسانه، دیتا و نرم افزار است که دفتر اصلی آن در منهتن آمریکا قرار دارد. این شرکت در سال ۱۹۸۱ میلادی توسط مایکل بلومبرگ سرمایه دار مطرح آمریکایی که پیشتر از نامزدهای دمکرات انتخابات ۲۰۲۰ بود تاسیس شد.

 

مطالب مرتبط

جابجایی ۲.۲۴ میلیارد دلار بیت‌کوین توسط یک «وال» با پرداخت کارمزد ۷ دلاری

یکی از سرمایه‌گذاران عمده بیت‌کوین موسوم به «وال» ۲۴۱ هزار بیت‌کوین به ارزش ۲.۲۴ میلیارد دلار را تنها با پرداخت ۷ دلار کارمزد جابجا کرده است. کارمزد ناچیز و انجام سریع تراکنش نشان دهنده‌ پتانسیل‌های رمزارز در انجام تراکنش‌های مالی است.در دنیای رمزارز به سرمایه‌گذاران عمده بیت‌کوین که با تراکنش‌های سرسام‌آور باعث به راه افتادن... ادامه مطلب

ابطال مجوز صدها شرکت رمزارز در استونی به دنبال پولشویی ۲۲۰ میلیارد دلاری در اروپا

بعد از بزرگ ترین رسوایی پولشویی در اروپا، استونی فرایند باطل کردن مجوز صدها شرکت فعال در زمینه رمزارز را آغاز کرده است. استونی از جمله اعضای اتحادیه اروپاست که توجه ویژه ای به پول های دیجیتال دارد، اما بعد از انتشار خبر پولشویی ۲۲۰ میلیارد دلاری در اروپا تصمیم گرفته که مجوز بسیاری از... ادامه مطلب

خالق الگوی پاتوشی: ساتوشی ناکاموتو هیچوقت بیت کوین هایش را خرج نمی کند

محققی که ۱.۱ میلیون بیت کوین استخراج شده توسط ساتوشی ناکاموتو را شناسایی کرده، مدعی شده که براساس تحقیقاتش ساتوشی فرد از خود گذشته ایست و هیچوقت بیت کوین هایش را خرج نمی کند.سرجیو دیمیان لرنر طراح لایه دوم پروتکل RSK بیت کوین و محقق شناخته شده رمزارز در جامعه ردیت مدعی شده سه سال... ادامه مطلب

کدهای بیتکوین فاش کرد؛ ساتوشی از پروکسی روسی استفاده کرده است

طبق اطلاعات جدید ساتاشوی ناکاموتو در ژانویه ۲۰۰۹ که نسخه اول بیتکوین (Bitcoin v0.1.0) توزیع شد احتمالا از یک پراکسی روسی استفاده کرده است. این اطلاعات از خط ۲۱۲ فایل irc.cpp بیتکوین (که ژانویه امسال منتشر شد) بدست آمده، هرچند که ظاهرا با استفاده از الگوریتم سایفر مخدوش شده است.رمزگذاری چگونه انجام شده؟الگوریتم سایفر مورد... ادامه مطلب

افزایش ۱۳ میلیارد دلاری ارزش بازار رمزارزها در یک شبانه روز گذشته

صبح امروز ارزش بیت کوین برای نخستین بار از اسفندماه گذشته مرز قیمتی ۱۰ هزار دلاری را پشت سر گذاشت. البته طبق گزارشی که وبسایت کوین دسک در این باره منتشر کرده این رمزارز مقداری از ارزش خود را از دست داد و تا ساعت ۱:۳۹ دقیقه بعد از ظهر به وقت سنگاپور با قیمت... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟