خالق الگوی پاتوشی: ساتوشی ناکاموتو هیچوقت بیت کوین هایش را خرج نمی کند

محققی که ۱.۱ میلیون بیت کوین استخراج شده توسط ساتوشی ناکاموتو را شناسایی کرده، مدعی شده که براساس تحقیقاتش ساتوشی فرد از خود گذشته ایست و هیچوقت بیت کوین هایش را خرج نمی کند.

سرجیو دیمیان لرنر طراح لایه دوم پروتکل RSK بیت کوین و محقق شناخته شده رمزارز در جامعه ردیت مدعی شده سه سال طول کشید که او رخنه های امنیتی را در کد بیت کوین کشف کند و همین مساله او را به کشف الگوی پاتوشی هدایت کرده است.

به حریم خصوصی ساتوشی احترام بگذارید

الگوی پاتوشی ماینری را توصیف می کند که با استفاده از یک الگوریتم اندک متفاوت ۱.۱ میلیون بیت کوین را استخراج کرده است. بسیاری باور دارند که این شخص همان ساتوشی ناکاموتو است. لرنر در این رابطه گفته است برای آنکه بیش از این خالق بیت کوین را اذیت نکند در این امر تجسس نمی کند.

او همچنین مدعی شد که براساس تحقیقاتش و درکی که از ساتوشی به دست آورده باورد دارد که او هیچگاه بیت کوین های استخراج شده خود را خرج نمی کند.

ساتوشی قلابی در دادگاه

الگوی پاتوشی

در سویی دیگر کریگ رایت دانشمندان استرالیایی که ادعا کرده بود همان ساتوشی ناکاموتو است، در دادگاهی که به تازگی برگزار شد این ادعا را که به کلیدهای خصوصی آدرس های ساتوشی دسترسی ندارد، رد کرد.

رایت همواره مدعی بود که به تنهایی به کلیه آدرس های بیت کوین ساتوشی دسترسی دارد اما بسیاری او را یک دروغگو خوانده اند.

به گفته رایت هرکسی که به اعتبار و گفته هایش شک دارد درکی از امضاهای دیجیتالی ندارد.

رایت به خاطر شکایت شریکش دیو کلیمن در دادگاه حضور پیدا کرده است. کلیمن مدعی است که آنها طی دوره همکاری شان با هم میلیاردها دلار بیت کوین استخراج کرده اند و حالا سهمش را می خواهد.

رایت اما در دفاع از خود لیستی از آدرسهای اولیه بیت کوین را به دادگاه ارائه کرده و مدعی شده این آدرسها تماما به خود او تعلق دارند. با این حال در ۲۴ می امسال یک فرد ناشناس پیامی حاوی کلیدهای شخصی مربوط به ۱۴۵ عدد از این آدرسها را منتشر کرد و کلیمن نیز با استناد به افشای این اطلاعات مدعی شد که لیست ارائه شده توسط رایت به کلی جعلی است.

آدرس های ارائه شده در دادگاه به بیتکوین هایی مربوط هستند که بین ۱۰ می سال ۲۰۰۹ تا ژانویه ۲۰۱۰ استخراج شده اند و بازرسان استرالیایی تلاش میکنند پرده از راز آنها بردارند. در ۲۰ می امسال گروهی ناشناخته ۴۸۶ هزار دلار بیت کوین را از طریق یکی از آدرس هایی که رایت مدعی شده بود متعلق به اوست و در لیست خود به آن اشاره کرده بود، جابجا کرد و همین مساله گمانه زنی هایی را در رابطه با دروغ بودن ادعای او مطرح نمود.

مطالب مرتبط

جابجایی ۲.۲۴ میلیارد دلار بیت‌کوین توسط یک «وال» با پرداخت کارمزد ۷ دلاری

یکی از سرمایه‌گذاران عمده بیت‌کوین موسوم به «وال» ۲۴۱ هزار بیت‌کوین به ارزش ۲.۲۴ میلیارد دلار را تنها با پرداخت ۷ دلار کارمزد جابجا کرده است. کارمزد ناچیز و انجام سریع تراکنش نشان دهنده‌ پتانسیل‌های رمزارز در انجام تراکنش‌های مالی است.در دنیای رمزارز به سرمایه‌گذاران عمده بیت‌کوین که با تراکنش‌های سرسام‌آور باعث به راه افتادن... ادامه مطلب

ابطال مجوز صدها شرکت رمزارز در استونی به دنبال پولشویی ۲۲۰ میلیارد دلاری در اروپا

بعد از بزرگ ترین رسوایی پولشویی در اروپا، استونی فرایند باطل کردن مجوز صدها شرکت فعال در زمینه رمزارز را آغاز کرده است. استونی از جمله اعضای اتحادیه اروپاست که توجه ویژه ای به پول های دیجیتال دارد، اما بعد از انتشار خبر پولشویی ۲۲۰ میلیارد دلاری در اروپا تصمیم گرفته که مجوز بسیاری از... ادامه مطلب

بلومبرگ: ارزش بیت کوین امسال دو برابر می شود

بلومبرگ ظاهرا موضعی مخالف شرکت خدمات مالی گلدمن ساکس در آمریکا اتخاذ کرده و در یادداشتی که روز سه شنبه این هفته منتشر کرد مدعی شد ارزش بیت کوین امسال به رقم ۲۰ هزار دلار می رسد.هفته گذشته گلدمن ساکس با انتشار گزارشی به ذکر پنج دلیل برای عدم سرمایه گذاری روی بیت کوین پرداخت.بلومبرگ... ادامه مطلب

کدهای بیتکوین فاش کرد؛ ساتوشی از پروکسی روسی استفاده کرده است

طبق اطلاعات جدید ساتاشوی ناکاموتو در ژانویه ۲۰۰۹ که نسخه اول بیتکوین (Bitcoin v0.1.0) توزیع شد احتمالا از یک پراکسی روسی استفاده کرده است. این اطلاعات از خط ۲۱۲ فایل irc.cpp بیتکوین (که ژانویه امسال منتشر شد) بدست آمده، هرچند که ظاهرا با استفاده از الگوریتم سایفر مخدوش شده است.رمزگذاری چگونه انجام شده؟الگوریتم سایفر مورد... ادامه مطلب

افزایش ۱۳ میلیارد دلاری ارزش بازار رمزارزها در یک شبانه روز گذشته

صبح امروز ارزش بیت کوین برای نخستین بار از اسفندماه گذشته مرز قیمتی ۱۰ هزار دلاری را پشت سر گذاشت. البته طبق گزارشی که وبسایت کوین دسک در این باره منتشر کرده این رمزارز مقداری از ارزش خود را از دست داد و تا ساعت ۱:۳۹ دقیقه بعد از ظهر به وقت سنگاپور با قیمت... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟