ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینتل
تکنولوژی

سهام اپل رکورد زد؛ فاصله اندک تا ثبت ارزش ۱.۵ تریلیون دلاری

در ماه‌های گذشته به علت شیوع کرونا، بازار بورس در بسیاری از کشورها وضعیت مناسبی نداشته و ارزش شرکت‌ها با کاهش روبه‌رو شده، با این حال ارزش سهام اپل پس از ماه‌ها توانست رکورد بزند ...

در ماه‌های گذشته به علت شیوع کرونا، بازار بورس در بسیاری از کشورها وضعیت مناسبی نداشته و ارزش شرکت‌ها با کاهش روبه‌رو شده، با این حال ارزش سهام اپل پس از ماه‌ها توانست رکورد بزند و با قیمت ۳۳۱.۵ دلاری معاملات روز جمعه را به پایان ببرد.

این رکورد جدید تنها یک هفته پس از بازیابی کامل ارزش سهام پس از شیوع ویروس کرونا بدست آمده است. امسال بسیاری از شرکت‌ها وضعیت نامناسبی را تجربه کردند که اپل نیز یکی از آن‌ها بود. تعطیلی‌ها گسترده، قرنطینه مردم در کشورهای مختلف به همراه کاهش تقاضا باعث شد که فروش محصولات اپل کاهش پیدا کند.

ویروس کرونا که از چین به کشورهای دیگر سرایت کرد، تعطیلی کارخانجات را در این کشور در پی داشت که نتیجه آن، ایجاد مشکل در زنجیره تامین بود. اپل در ۲۸ بهمن به سرمایه‌گذاران خود هشدار داد که به احتمال زیاد به اهداف مالی خود در فصل اول ۲۰۲۰ دست پیدا نمی‌کند.

سهام اپل

در اواخر ماه گذشته میلادی ارزش سهام اپل به شرایط پیش از بحران بازگشت و در روز جمعه، با یک رکورد معاملات به پایان رسید. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که اپل با توجه به شرایط نامعلوم اقتصاد جهانی، در وضعیت خوبی قرار دارد. ارزش این برند هم اکنون برابر با ۱.۴۳۲ تریلیون دلار است و بالاتر از مایکروسافت با ارزش ۱.۴۱۵ تریلیون دلار قرار می‌‌گیرد. اگر ارزش سهام این شرکت به ۳۴۶ دلار برسد، با یک شرکت ۱.۵ تریلیون دلاری روبه‌رو می‌شویم که برای رساندن ارزش خود به ۲ تریلیون دلار، به قیمت سهام ۴۶۲ دلاری نیاز دارد.

با توجه به قرنطینه شمار بالایی از مردم در فاصله ماه‌هایی بهمن تا فروردین، بازار بورس در بسیاری از کشورها سقوط کرد و ارزش سهام اپل نیز با کاهش شدیدی به ۲۲۴.۳۷ دلار در تاریخ ۴ فروردین رسید. پس از عادی شدن شرایط تامین و تقاضا در چین، ارزش سهام این شرکت شروع به رشد کرد. در اوایل ماه گذشته میلادی ارزش سهام آن به ۳۰۰ دلار رسید که علت آن، درآمد بهتر از پیش‌بینی‌ها در فصل اول ۲۰۲۰ بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی