مزدا 3 هاچبک توربو به زودی رونمایی خواهد شد

مزدا 3 هاچبک توربو به زودی رونمایی خواهد شد

شرکت مزدا به طور رسمی از قوای محرکه مدل توربو مزدا ۳ هاچبک پرده‌برداری کرد. پیش از این مدل‌های هاچبک و سدان مزدا ۳ نسل جدید مجهز به موتور تنفس طبیعی ۴ سیلندر و مدل دیزلی عرضه شده بودند.

مزدا 3 هاچبک

شرکت مزدا با انتشار ویدیویی در این زمینه موتور مزدا ۳ هاچبک توربو را یک واحد ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژر شده با حداکثر قدرت ۲۲۷ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۴۲۰ نیوتن‌متر‌ معرفی کرد. نیروی تولیدی این موتور توسط جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به هر چهارچرخ انتقال داده می‌شود.

شرکت مزدا پیش از این موتور ۲.۵ لیتری توربوشارژر شده خود را در مدل‌های مزدا ۶ و کراس‌اورهای CX-9 و CX-5 مورد استفاده قرار ‌داده است.

با توجه به نسبت بالای گشتاور به قدرت در این موتور به نظر می‌رسد مزدا به دنبال یک خودرو شهری مخصوص رانندگی روزانه است و بنابراین ما با یک هاچبک اسپرت تمام عیار طرف نخواهیم بود.

در مقام مقایسه هاچبک قدرتمند شرکت فولکس واگن یعنی گلف R توانایی تولید ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژر شده را دارد.

در بخش ظاهری نیز شاهد تغییرات زیادی نخواهیم بود و بدنه این مدل مزدا مشابه با مدل G25 Astina است.

شرکت مزدا برنامه‌های پژوهشی زیادی را در رابطه با موتورهای احتراق داخلی به پیش می‌برد و به همین دلیل به نظر می‌رسد این شرکت در زمینه عرضه مدل‌های اسپرت تمام عیار همچون دهه‌های گذشته میلادی دچار مشکل شده است و نمی‌توان انتظار یک خودرو اسپرت دوست‌داشتنی را از مزدا داشت.

در هر صورت باید دید که آیا مدل توربو مزدا می‌تواند انتقادهای وارده به قوای محرکه نسبتا ضعیف تنفس طبیعی فعلی مزدا ۳ را پاسخ دهد و در بازار بسیار سخت و رقابتی هاچبک‌های شهری و اسپرت به مقابله با شرکت‌هایی همچون فورد، فولکس واگن، هیوندای، کیا و... بپردازد یا خیر.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم به مشاهده ویدئو مربوط به بررسی مزدا ۳ هاچبک نشسته و مقاله مربوط به مقایسه مزدا ۳ نسل جدید با کیا سراتو را مطالعه کنید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato