شبکه 5G بریتانیا پس از هواوی؛ شرکت‌های ژاپنی جایگزین غول چینی می‌شوند

شبکه 5G بریتانیا پس از هواوی؛ شرکت‌های ژاپنی جایگزین غول چینی می‌شوند

بریتانیا چند روز پیش از قطع همکاری با شرکت هواوی در زمینه توسعه شبکه ۵G این کشور خبر داد و حالا گزارشی جدید به همکاری آن با ژاپن اشاره می‌کند.

فشارهای ایالات متحده آمریکا در نهایت جواب داد و بریتانیا علاوه بر ممنوعیت استفاده از فناوری هواوی در شبکه ۵G، تمام تجهیزات این شرکت را نیز تا سال ۲۰۲۷ حذف خواهد کرد، البته این تحریم از سوی دولت و رسانه‌های چینی بی‌جواب نماند و واکنش شدید آن‌ها را در پی داشت.

اخیرا Nikkei در گزارشی اعلام کرده که بریتانیا برای توسعه شبکه ۵G خود از ژاپن درخواست کمک کرده است و احتمالا شرکت‌های «NEC» و «فوجیستو» به عنوان جایگزین هواوی معرفی خواهند شد. ظاهرا مقامات بریتانیا روز پنجشنبه جلسه‌ای با همتایان خود در توکیو تشکیل داده‌اند.

با وجود انتشار این گزارش، شرکت‌ فوجیستو و همچنین سفارت بریتانیا در توکیو نسبت به آن واکنشی از خود نشان نداده‌اند. علاوه بر این، Nikkei اعلام کرده که موفق به تماس با مقامات ژاپنی و همچنین NEC نشده است. این احتمال وجود دارد که وزارت امور خارجه چین و همچنین هواوی نسبت به این گزارش از خود واکنش نشان دهند.

بریتانیا خود را برای جدا شدن از اتحادیه اروپا آماده می‌کند و به همین علت باید شرکای آینده خود را با دقت انتخاب کند. در همین راستا همکاری یا عدم همکاری با هواوی روی روابط آن با کشورهای چین و ایالات متحده آمریکا تاثیرگذار است که البته در نهایت نخست وزیر این کشور، «بوریس جانسون» تصمیم گرفت استفاده از فناوری هواوی در شبکه ۵G را ممنوع کند.

«الیور داودن»، وزیر دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که این کشور در حال تلاش برای تشویق شرکت‌های دیگر برای جایگزین شدن با هواوی است. دادون به کمپانی‌های فنلاندی، سوئدی، کره‌ای و ژاپنی اشاره کرده بود. انتظار می‌رود در آینده نزدیک اطلاعات رسمی در این زمینه منتشر شود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato