مایکروسافت از تصاحب تیک تاک تا قبل از ۲۵ شهریور خبر می‌دهد

مایکروسافت گزارشاتی که در مورد خرید تیک تاک توسط این شرکت منتشر شده‌اند را تأیید کرد و از مذاکره با ByteDance (مالک تیک تاک) خبر داد.

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت در مورد خرید تیک تاک با دونالد ترامپ صحبت کرده و قصد دارد قرارداد تصاحب این شبکه اجتماعی را تا پیش از ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) نهایی کند. به موجب این قرارداد مایکروسافت مالکیت و اداره تیک تاک در کشورهای ایالات متحده، کانادا، نیوزیلند و استرالیا را بر عهده خواهد گرفت. این شرکت همچنین از احتمال مشارکت دیگر شرکت‌های آمریکایی برای خرید سهام تیک تاک خبر داد.

فیسبوک

سرور ابری

مایکروسافت می‌گوید در صورت خرید تیک تاک از مالک چینی آن یعنی ByteDance، امنیت آن را به «کلاس جهانی» خواهد رساند و حریم خصوصی آن را ارتقاء خواهد داد. البته همانطور که گفته شد قرارداد نهایی نشده و ممکن است مذاکرات به درب بسته بخورد. تفاوت اصلی این قرارداد با دیگر قراردادها در این است که رییس جمهور آمریکا مستقیماً دستور آن را داده است.

شرکت ByteDance متهم است که تحت فشار دولت چین بوسیله تیک تاک از کاربران آمریکایی جاسوسی می‌کند. تیک تاک شدیداً اتهام کنترل شدن توسط چین را تکذیب کرده و می‌گوید هر گونه درخواست ارسال داده‌های کاربران از سوی دولت چین را رد کرده است.

مایکروسافت پس از تصاحب تیک تاک وعده «شفافیت تضمین شده» با کاربران این شبکه اجتماعی را داده و از «نظارت کافی» دولت آمریکا بر این سرویس خبر می‌دهد. این شرکت همچنین افزود داده‌های خصوصی کاربران آمریکایی داخل خاک آمریکا ذخیره خواهند شد و تمامی داده‌های ذخیره شده در بیرون از این کشور حذف می‌شوند. حال باید منتظر ماند و دید مذاکرات به کجا ختم می‌شوند.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟