توییتر امکان توییت کردن را از حساب کاربری کمپین انتخاباتی ترامپ سلب کرد

توییتر امکان توییت کردن را از حساب کاربری کمپین انتخاباتی ترامپ سلب کرد

توییتر امکان توییت کردن را از حساب کاربری کمپین انتخاباتی ترامپ سلب کرد

روز گذشته توییتر علیه حساب کاربری رسمی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ وارد عمل شد و اعلام کرد تا زمانی که اکانت TeamTrump@ ویدیوی مربوط به ادعاهای گمراه کننده رئیس جمهور آمریکا در رابطه با کووید ۱۹ را حذف نکند، امکان توییت کردن نخواهد داشت.

در این ویدیو که از مصاحبه دونالد ترامپ با شبکه خبری فاکس نیوز گرفته شده، رئیس جمهور آمریکا ادعایی بی اساس مبنی بر ایمنی تقریبا کامل کودکان در برابر کووید ۱۹ مطرح می کند.

او در این ویدیو می گوید:

اگر بچه ها را ببینید متوجه می شوید که تقریبا و حتی میتوانم بگویم قطعا در برابر این بیماری مصون هستند. بچه ها مشکلی با کووید ندارند.

البته حساب رسمی دونالد ترامپ در توییتر به آدرس @realDonaldTrump که بر خلاف قوانین آمریکا به حساب کاربری TeamTrump@ لینک شده هنوز این ویدیو را به صورت مستقیم به اشتراک نگذاشته است. پیشتر گزارش شده بود که حساب رسمی شخص ترامپ هم با چنین محدودیتی روبرو شده اما اینطور نبود و تا ساعت ۶ بعد از ظهر دیروز حتی حساب کاربری متعلق به کمپین انتخاباتی او نیز بار دیگر امکان انتشار توییت را پیدا کرد.

Aly Pavela سخنگوی توییتر در بیانیه ای که در همین رابطه منتشر کرد اینطور اظهار داشت:

توییت حساب کاربری  TeamTrump@ که شما به آن ارجاع داده اید نقض قوانین توییتر و به مثابه انتشار اطلاعات غلط در مورد کووید ۱۹ است. دارنده اکانت تا زمانی که اقدام به حذف این توییت نکند امکان توییت کردن دوباره را پیدا نخواهد کرد.

حساب رسمی دونالد ترامپ بر خلاف قانون به اکانت کمپین انتخاباتی اش لینک شده است

فیسبوک هم در اقدامی بی سابقه علیه ترامپ بعد از ظهر روز گذشته پست مربوطه را به خاطر آنکه حاوی ادعاهای غلط و خطرناک در مورد کووید ۱۹ بود، حذف کرد.

و اما ادعای دونالد ترامپ در رابطه با مصونیت کودکان در برابر کووید ۱۹ همسو با باور او مبنی بر ضرورت بازگشایی مدارس در پاییز است. حدودا یک ماه پیش Betsy DeVos وزیر آموزش و پرورش آمریکا ادعاهای غیرعلمی و مشابهی را مطرح کرد و مدعی شد که کودکان میتوانند این بیماری را متوقف کنند.

در واقعیت رابطه میان بچه ها و این ویروس به خوبی مشخص نشده. در حالی که به نظر می رسد کودکان کم سن و سال کمتر مستعد ابتلا به کووید ۱۹ هستند، هنوز نمی توان به طور دقیق میزان آلودگی آنها به این ویروس را تخمین زد. در گزارشی تازه که به بررسی نرخ انتقال ویروس کرونا در کمپ کودکان جورجیا پرداخته بود مشخص شد که برخلاف گزارشات قبلی کودکان در تمامی سنین مستعد ابتلا به عفونت SARS-CoV-2 هستند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل