پنتاگون واحدی ویژه برای تحقیق در مورد UFOها و بیگانگان تشکیل می‌دهد

پنتاگون رسما اعلام کرد نیرویی ویژه تحت نظارت نیروی دریایی ایالات متحده راه اندازی خواهد کرد تا در مورد مشاهدات مربوط به بیگانگان و اشیای پرنده ناشناخته مطالعاتی گسترده‌تر و جدی‌تر داشته باشد.

در این رابطه «سوزان گاف» سخنگوی پنتاگون طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «با تاسیس نیروهای ویژه پدیده‌های هوایی ناشناخته (UPTAF) دپارتمان دفاع کشور امیدوار است درک بهتری از بیگانگان به دست آید و در آینده دید بهتری نسبت به ماهیت و ریشه‌های اشیای ناشناخته هوایی داشته باشیم».

این بار نیروهای نظامی ایالات متحده بیشتر روی «پدیده‌های هوایی ناشناخته» تاکید دارند، نه بیگانگان سبز رنگ چشم درشت. واشنگتن در واقع بیشتر نگران توانایی‌های چینی‌ها در زمینه جاسوسی با استفاده از پهپاد و دیگر تجهیزات هوایی است.

طبق گفته گاف: «ماموریت اصلی این نیروهای ویژه شناسایی، تحلیل و دسته بندی پدیده‌های هوایی ناشناخته است که احتمالا می‌تواند باعث به خطر افتادن امنیت ملی ایالات متحده شود. پنتاگون هرگونه تجاوز به حریم هوایی‌اش را جدی گرفته و با آن برخورد می‌کند. این موضوع شامل هر شی پرنده‌ای خواهد شد که فورا نتوانیم هویتش را تشخیص دهیم».

«دیوید نورکیست» مشاور واحد دفاع نیروهای مسلح ایالات متحده راه اندازی گروه ویژه پنتاگون در تاریخ ۴ آگوست (۱۴ مرداد) را تایید کرده. کمیته سناتورهای منتخب آمریکا عنوان داشته‌اند که شالوده اصلی این گروه از سال ۲۰۱۷ شکل گرفته، اما حالا مجوزهای نهایی را کسب کرده و مورد تایید رگولاتوری‌های مربوطه قرار گرفته است.

گفتنی است اعلام خبر راه اندازی گروه امنیتی و نظامی پنتاگون برای بررسی پدیده‌های هوایی ناشناخته، درست مدتی بعد از انتشار سه ویدیو از ثبت مشاهدات بیگانگان در ماه آپریل اتفاق افتاده است. یکی از این ویدیوها در نوامبر ۲۰۰۴ ضبط شده بوده و دو مورد دیگر هم به ژانویه ۲۰۱۵ مرتبط هستند.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟