برندگان مسابقه عکاسی مینیمالیست ۲۰۲۰ اعلام شدند؛ تصویری از ماسال بین برگزیده‌ها

در دومین سال برگزاری، مسابقه عکاسی مینیمالیست ۲۰۲۰ تصاویر جذابی را به نمایش می‌گذارد که در آن‌ها عناصر کمی به چشم می‌خورند.

در این مسابقه عکاسی شاهد وجود ۱۲ دسته‌بندی هستیم و عکاسان در بخش‌های مختلف از معماری و چشم انداز گرفته تا عکس‌های هوایی و هنرهای خیابانی با یکدیگر رقابت کرده‌اند. همانند سال گذشته، این مسابقه تعریف دقیقی از آنچه یک عکس مینیمالیستی را تشکیل می‌دهد، ارائه نمی‌کند. با وجود چنین موضوعی، با نگاهی به برندگان و همچنین تصاویر برتر این مسابقه، به یک دید کلی از فضای آن دست پیدا خواهید کرد.

با تمرکز روی چندین المان ترکیبی اصلی مانند رنگ، شکل یا بافت، تصاویر برگزیده مجموعه بی‌نظیری از تصاویر مینیمالیسم را در اختیار ما قرار می‌دهند. جایزه اصلی مسابقه عکاسی مینیمالیست ۲۰۲۰ به عکاسی استرالیایی، «جرج برن» تعلق گرفته که با عکس «Exit Vision» در این رقابت شرکت کرده است.

مسابقه عکاسی مینیمالیست ۲۰۲۰
برنده اصلی: Exit Vision

برن ابتدا تصاویری از مناطق مختلف «میامی» ثبت کرده و سپس المان‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده و یک تصویر نهایی در اختیار ما قرار داده که نمونه سورئال طرح‌های گروه طراحی گرافیکی «ممفیس» به نظر می‌رسد. برن اعلام کرده:

«من به دنبال اشکال و رنگ‌های آماده که جهان اطرافم را ساخته‌اند، می‌روم و سعی می‌کنم آن‌ها را دوباره بسازم یا اختراع کنم. با ترکیب آن‌ها، یک تصویر خلاقانه شکل می‌گیرد.»

همانطور که می‌توان انتظار داشت، بسیاری از تصاویر برگزیده مسابقه امسال از شیوع ویروس کرونا الهام گرفته‌اند. یکی از این تصاویر با عنوان «فاصله اجتماعی» که توسط «کاترین فدرر» از یک پارگینک گرفته شده، تنها یک خودرو را به نمایش می‌گذارد.

فاصله اجتماعی

در ادامه نگاهی به بهترین تصاویر مسابقه عکاسی مینیمالیست ۲۰۲۰ خواهیم داشت:

ماسال، شمال ایران
ساختمان رها شده در کانادا
Ties That Bind
Sur La Mer
هنر ساخت و ساز
ساحل لو آور فرانسه
تمیز کردن گوجه فرنگی
پیاده‌روی
زمستان سفید
اسکاتلند
پیچ و تاب
یخ جدا شده از گرینلند
ستون‌ها
راه خروج
یخ جدا شده از گرینلند
دروازه توری‌ئی ژاپن
شب، پاریس
بزرگراه پنگوئن
به سوی بی‌نهایت

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟