FCC: جایگزینی تجهیزات ZTE و هواوی ۱.۸ میلیارد دلار برای اپراتورهای آمریکایی هزینه دارد

FCC: جایگزینی تجهیزات ZTE و هواوی ۱.۸ میلیارد دلار برای اپراتورهای آمریکایی هزینه دارد

هم‌زمان با دستور FCC مبنی بر عدم استفاده اپراتورها از تجهیزات مخابراتی ساخت دو کمپانی چینی هواوی و ZTE، گزارش‌هایی منتشر شده که از هزینه گزاف عملیات پاکسازی خبر می‌دهد. بر اساس این گزارش‌ها، هزینه جایگزینی تجهیزات مخابراتی این دو کمپانی برای اپراتورها آمریکا، ۱.۸ میلیارد دلار برآورد شده است.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به ریاست آجیت پای اخیرا اعلام کرده ۱.۶ میلیارد دلار این هزینه را به اپراتورها باز می‌گرداند، اما این تصمیم در ابتدا باید به تصویب کنگره هم برسد. از همین رو شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی «Eastern Oregon Telecom» که شرکتی کوچک در این بازار به حساب می‌آید، اعلام کرده جایگزینی تجهیزات مخابراتی هواوی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار، برای این شرکت بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار هزینه در پی خواهد داشت. این هزینه‌ای نیست که شرکت‌های مخابراتی کوچک بتوانند پرداخت کنند و این قضیه، برای بسیاری از اپراتورهای کوچک دیگر نیز صادق است.

تجهیزات مخابراتی

البته با کمی کند و کاو در گزارش FCC می‌بینیم در صورت تصویب بازپرداخت، تنها اپراتورهایی شامل دریافت آن می‌شوند که عضو «صندوق خدمات یکپارچه» قرار می‌گیرند. در نتیجه همه شرکت‌های که به تجهیزات هواوی و ZTE وابسته هستند، این مبلغ را دریافت نمی‌کنند. همچنین پیش‌بینی شده بسیاری از شرکت‌ها هنوز هزینه‌های خود را برآورد نکرده و احتمالا هزینه کلی جایگزینی تجهیزات چینی، حتی بیشتر از رقم ۱.۸ میلیارد دلار تخمین زده شده، باشد.

دلیل تمامی این هزینه‌ها، تهدید امنیت ملی در صورت استفاده از تجهیزات زیرساخت مخابراتی چینی عنوان شده که در توسط FCC در تیر گذشته اعلام شده بود. این ممنوعیت شامل استفاده از حمایت‌های مالی دولت فدرال توسط اپراتورها مبنی بر خرید تجهیزات زیرساخت چینی می‌شود که از همان تاریخ به بعد اجرایی شده است. با این حال هیچ تصمیم درستی مبنی بر جایگزینی تجهیزات چینی فعلی اپراتورها گرفته نشده، زیرا بسیاری از این اپراتورهای بدون حمایت‌های مالی دولت فدرال توانایی پرداخت هزینه‌های آن را ندارند.

از همین رو آجیت پای، رئیس FCC از کنگره آمریکا درخواست کرده هر چه زودتر اقدامات لازم صورت گیرد تا اپراتورها بتوانند از حمایت‌های مالی فدرال بهره‌مند شوند:

«با شناسایی تجهیزات و سرویس‌های ناامن شبکه ما، می‌توانیم این اطمینان را - به خصوص به اپراتورهای کوچک - محلی بدهیم که از زیرساخت‌های مطمئن استفاده خواهند کرد. من یکبار دیگر درخواست خود را از کنگره مبنی بر فراهم‌سازی حمایت مالی برای جایگزینی تجهیزات چینی را اعلام می‌کنم، زیرا معتقدم در غیر این صورت، امنیت ملی ما در خطر خواهد بود.»

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato