قاضی آمریکایی خطاب به اپیک: شما دروغ گفتید

از چندین هفته پیش شاهد دعوای حقوقی میان اپل و اپیک گیمز هستیم و حالا یک قاضی آمریکایی از تصمیم این سازنده بازی برای نقض قرارداد خود با سازنده آیفون انتقاد کرده است.

در جلسه دادرسی روز دوشنبه با حضور دو شرکت، قاضی «ایوان گونزالس راجرز» از دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده آمریکا در ناحیه شمالی کالیفرنیا در خصوص استدلال‌های اپیک گیمز به خصوص ادعای آن مبنی بر اینکه به علت قدمت و همچنین سابقه همکاری خود با اپل برای این غول دنیای فناوری تهدید امنیتی ایجاد نکرده، ابراز تردید کرد.

طبق گزارش CNN، راجرز در این جلسه به اپیک گیمز اعلام کرده:

آگهی استخدام

«شما کاری انجام دادید و درباره آن دروغ گفتید. این یک مسئله امنیتی است. افراد زیادی در جامعه وجود دارند که شما را بخاطر این کاری که انجام دادید، قهرمان می‌دانند، با این حال کار صادقانه‌ای انجام ندادید.»

این جلسه سه ساعته که با استفاده از برنامه زوم برگزار شد، نتوانست هیچ‌کدام از درخواست‌های اپیک در پرونده ضدانحصار علیه اپل را پاسخ دهد که یکی از آن‌ها، امکان بازگشت موقت بازی فورتنایت به اپ استور است. انتظار می‌رود تصمیم در این زمینه طی چند روز آینده اعلام شود.

اپیک گیمز

قاضی گونزالس راجرز توصیه کرده که برای حل نهایی مشکلات، دادگاه در ژوئیه سال آینده میلادی برگزار شود. راجرز گفته:

«اطلاع از این موضوع که مردم واقعا چه فکری می‌کنند، به اندازه کافی مهم است و آیا این مسائل امنیتی مردم را نگران می‌کنند یا خیر؟»

طبق این گزارش، راجرز اعلام کرده استدلال‌های اپیک مبنی بر اینکه اپل فروشگاه اپ استور و سیستم پرداخت درون اپ را به صورت یک باندل درنظر گرفته که قانون ضدانحصار را نقض می‌کند، وی را متقاعد نکرده‌اند. قاضی این پرونده همچنین گفته با ادعای اپیک مبنی بر اینکه کنترل اپل روی اپ استور به توزیع فورتنایت آسیب رسانده نیز موافق نیست.

بر اساس گفته این قاضی، شرکت‌های مختلفی مانند نینتندو، سونی و مایکروسافت دارای چنین فروشگاه‌هایی هستند و اپل در این میان تنها نیست.

آگهی استخدام

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟