بی ام و سری 4 کانورتیبل 2021 رسما رونمایی شد؛ بی هویت تر از همیشه

به تازگی نسل جدید بی ام و سری 4 کانورتیبل با سقف تاشو پارچه‌ای رسما توسط بی ام و معرفی شده است. نسل جدید برخلاف نسل گذشته که از سقف تاشو فلزی بهره می‌برد، مجددا تغییر رویه داده و حالا با سقف پارچه‌ای ارائه می شود.

پیش از این آخرین بار بی ام و در مدل کوپه دو درب سری 3 اتاق E46 از سقف تاشو پارچه‌ای استفاده کرده بود که تولید آن در سال 2006 متوقف شد.

البته بی ام و از سقف پارچه‌ای در مدل‌های کوپه سری 2 و سری 8 نیز بهره گرفته بود و این سومین محصولی است که در حال حاضر با سقف تاشو پارچه‌ای توسط این کمپانی تولید می‌شود.

رقبای اصلی سری 4 کانورتیبل 2021 همچون آئودی A5 و مرسدس بنز C کلاس نیز از همین نوع سقف بهره می‌برند. بی ام و توانسته در این خودرو شیشه عقب را در مکانیزم سقف تاشو پارچه‌ای جای دهد تا از نظر ایزوله کردن اتاق و دید رو به بیرون برتری محسوسی به نسبت سقف های تاشو پارچه‌ای معمولی داشته باشد.

این سقف در عرض 18 ثانیه باز و بسته می‌شود همچنین می‌توان سقف را تا حداکثر سرعت 50 کیلومتر بر ساعت نیز باز و بسته کرد.

سقف پارچه ای مذکور در حدود 40 درصد وزن کمتری به نسبت سقف تاشو فلزی نسل قبلی بی ام و سری 4 دارد. همچنین درجه صلبیت (سفتی) بدنه نیز با استفاده از پنل های تقویت کننده در سقف تا 4 درصد بیشتر از نسل قبلی است.

بی ام و سری 4 کانورتیبل

اولین مدل که از این نسل به فروش خواهد رسید M440i xDrive با قیمت 59.645 پوند خواهد بود که از موتور 6 سیلندر خطی توربوشارژر شده مجهز به سیستم نیمه هیبریدی با حداکثر قدرت 369 اسب بخار بهره می‌برد. دو مدل 4 سیلندر با حداکثر قدرت 181 و 254 اسب بخار و یک مدل 4 سیلندر دیزلی با حداکثر قدرت 187 اسب بخار نیز در مرحله اول به فروش خواهند رسید.

در ادامه بی ام و دو مدل 6 سیلند دیزلی از این محصول را عرضه خواهد کرد. تمامی مدل‌ها از جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک بهره می‌برند. در آینده نه چندان دور نیز مدل M4 کانورتیبل عرضه خواهد شد تا سبد مدل‌های M پس از معرفی M3 سدان و M4 کوپه تکمیل شود.

شما در مورد طراحی ظاهری نسل جدید ب ام و سری چهار چه نظری دارید؟

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟