با دانگ‌فنگ Warrior EQ2085MCT آشنا شوید؛ یک خودروی زرهی با توانایی‌های آفرود بالا

دوره اخیر از نمایشگاه خودروی پکن در کنار انواع مدل‌های سواری و شاسی‌بلند، میزبان چند خودروی تاکتیکی و زرهی از شرکت‌های عمدتا چینی بود. دانگ‌فنگ Warrior EQ2085MCT یکی از این مدل‌هاست که با هدف جابجایی و حمل نیروهای نظامی در مناطق صعب‌العبور، میادین جنگ یا جاهایی که بیم حملات دشمن وجود دارد، توسعه یافته است.

با 5165 میلی متر طول، 2360 میلی متر عرض و 2150 میلی متر ارتفاع، دانگ‌فنگ Warrior EQ2085MCT در مقایسه با اتومبیل‌های استاندارد خیابانی ابعاد بسیار بزرگی داشته و کاملا با ابهت دیده می‌شود. به لطف فاصله محوری 3400 میلی متری، این خودروی نظامی فضای کافی برای حمل 6 سرنشین و تجهیزات مختلف آنها را ارائه می‌کند. دانگ‌فنگ ارتفاع جنگجوی خود را 40 میلی متر از سطح زمین اعلام کرده و حساب ویژه‌ای روی توانمندی‌های آفرود آن باز کرده است.

وزن این خودروی زره‌پوش به واسطه مقاوم‌سازی‌های صورت گرفته به حدود 8 تن می‌رسد. مطابق انتظار تمامی پنل‌ها و شیشه‌های این خودرو ضد گلوله هستند. برای افزایش قدرت دفاعی، دانگ‌فنگ سقف Warrior EQ2085MCT را به گونه‌ای طراحی کرده که امکان نصب انواع مسلسل و نارنجک‌انداز 360 درجه روی آن وجود دارد.

جنگجوی چینی‌ها به مسیریاب Beidou و سیستم‌های ارتباطی پیشرفته مجهز است. دانگ‌فنگ ادعا می‌کند محصول جدیدش توانایی مقاومت در برابر انواع سلاح‌های 7.62 میلی متری و مسلسل‌های 12.7 میلی متری از فاصله صد متری را دارد. همچنین در صورت انفجارهای معادل 3 کیلو TNT صدمه‌ای به کف آن وارد نمی‌شود.

اما وینچ T-MAX یکی از قابلیت‌های جالب و کاربردی دانگ‌فنگ Warrior EQ2085MCT است. این وینچ با قابلیت کشش 8 تن، می‌تواند در مواقع اضطراری بسیار نجات‌بخش باشد.

نیروبخش دانگ‌فنگ Warrior EQ2085MCT یک موتور 6.7 لیتری توربودیزل است که توانایی تولید 299 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور را دارد. نیروی تولیدی این موتور از طریق گیربکس 6 سرعته دستی به سمت هر چهار چرخ هدایت می‌شود. ناگفته نماند سوخت مورد نیاز این موتور حجیم توسط باک 115 لیتری تامین گردد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟