شکایت برخی کاربران از تخلیه سریع باتری آیفون پس از نصب iOS 14.2

تعدادی از کاربران آیفون از مشکل تخلیه سریع باتری پس از نصب بروزرسانی iOS 14.2 خبر داده‌اند.

گزارشاتی در مورد مشکل تخلیه سریع باتری آیفون پس از نصب آپدیت iOS 14.2 در سایت اپل و ردیت منتشر شده است. آنطور که کاربران گزارش کرده‌اند، پس از نصب بروزرسانی جدید باتری آیفون سریع‌تر خالی می‌شود و مدت زمان شارژ نیز بیشتر از معمول طول می‌کشد. برخی از کاربران می‌گویند مشکل حادتر است و باتری دیوایس آنها در کمتر از نیم ساعت بیش از ۵۰ درصد کم شده و با استفاده عادی حدود ۵ درصد در تنها چند دقیقه از دست رفته است.

سرور ابری

در ادامه گزارش آمده که این مشکل احتمالاً نرم افزاری است چرا که چندین کاربر مشکل گیر کردن باتری در درصدهای بالا و کاهش آن و همچنین افزایش ناگهانی درصد باتری پس از ریست کردن دیوایس را تجربه کرده‌اند. این مشکل عمدتاً در آیفون‌های قدیمی‌تر مثل آیفون XS، آیفون 7، آیفون 6s و نسل اول آیفون SE دیده شده است. برخی از کاربران آیپد پرو ۲۰۱۸ نیز پس از نصب iPadOS 14.2 با چنین مشکلی مواجه شده‌اند.

iOS 14.2 و iPadOS 14.2 تنها دو هفته پس از iOS 14.1 و iPadOS 14.1 با قابلیت‌ها و اموجی‌های جدید منتشر شدند. تاکنون گزارشی در مورد برطرف شدن مشکل تخلیه باتری در بروزرسانی iOS 14.2.1 منتشر نشده است. نسخه آزمایشی iOS 14.3 و iPadOS 14.3 مدتی قبل منتشر شد، بنابراین اپل احتمالاً مشکل را در این آپدیت برطرف کرده است. این نسخه همچنین پشتیبانی از فرمت ProRAW را به آیفون ۱۲ آورده و باگ‌های جزئی اپ‌های Home, Health و Weather را برطرف کرده است.

آنطور که در گزارش آمده، کاربرانی که آیفون قدیمی دارند و هنوز بروزرسانی iOS 14.2 را نصب نکرده‌اند، بهتر است کمی دست نگه دارند تا نسخه 14.3 منتشر شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟