گوگل، اپو، ویوو و شیائومی سال آینده از گوشی‌های تاشو رونمایی خواهند کرد

گوگل، اپو، ویوو و شیائومی سال آینده از گوشی‌های تاشو رونمایی خواهند کرد

۲۰۲۱ سالی رویایی برای گوشی‌های هوشمند تاشو خواهد بود و طی آن بیش از ده گوشی تاشو معرفی می‌شود که بخش عمده‌ای از آن در شش ماهه دوم سال و توسط شرکت‌های اوپو، ویو، شیائومی و گوگل عرضه خواهد شد.

«راس یانگ» بنیانگذار موسسه تحقیقاتی «DisplaySearch» در توییتر خود مدعی شده از نیمه دوم 2021 به بعد شرکت‌های مختلف، گوشی‌های هوشمند تاشو متعددی به بازار عرضه می‌کنند. به گفته وی، سامسونگ با سه مدل گوشی تاشو، اپو، ویوو و شیائومی با 4 مدل و گوگل با یک مدل گوشی تاشو، شش ماهه دوم سال آینده میلادی را پربار خواهند کرد.

راس یانگ در توییت دیگری در همین رابطه اعلام کرد که احتمالا سامسونگ به جای رونمایی از گوشی هوشمند گلکسی زد فولد لایت احتمالا گلکسی زد فلیپ لایت را با قیمت مناسب‌تری به بازار عرضه خواهد کرد.

راس یانگ در حالی در مورد گوشی تاشو سامسونگ اظهارنظر می‌کند که هفته گذشته در گزارش جدیدی گفته شده بود سامسونگ در سه ماهه سوم 2021 حداقل از دو گوشی تاشو رونمایی خواهد کرد. همچنین به این موضوع اشاره شده بود که کره‌ای‌ها در سه ماهه اول با یک گوشی تاشو مقرون به صرفه به نام گلکسی زد فولد لایت در بازار ظاهر خواهند شد.

با نگاهی به اسامی شرکت‌هایی که راس یانگ به نام آنها اشاره کرده است، می‌بینیم که نام برند‌های چینی به چشم می‌آید. ظاهرا شرکت‌های اوپو، ویوو وشیائومی قرار است تا پایان سال آینده میلادی چهار مدل گوشی تاشو به بازار عرضه کنند.

در حالیکه یانگ از اصطلاح «گوشی‌های تاشو» در توییت خود استفاده می‌کند؛ اما این سوال پیش می‌آید که آیا ممکن است در این فهرست شاهد رونمایی از گوشی‌های رول شدنی مانند طرح مفهومی گوشی رول‌شونده اوپو به نام «Oppo X 2021»  یا «اوپو ایکس 2021» باشیم؟

با وجود یکه در این گزارش اشاره‌ای به نام اپل نشده است، اوایل مهرماه گفته شد که اپل نیز در حال توسعه آیفون تاشو است که احتمالا طراحی آن ترکیبی از گلکسی زد فلیپ و سرفیس Duo را به نمایش خواهد گذاشت. هرچند در برخی گزارش‌های دیگر گفته شده بود که اپل تابستان سال 2022 از آیفون تاشو رونمایی می‌کند

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.