جالب ترین نکات درمورد ایلان ماسک؛ نابغه‌ای که می‌خواهد سلبریتی باشد

تبدیل شدن به یک سلبریتی برای ورزشکارها یا هنرمندان یک امر کاملا طبیعی است. اما در طول تاریخ کمتر پیش آمده تا یک کارآفرین، مدیر شرکتی بزرگ یا نابغه‌ای که تلاش می‌کند آینده را تغییر دهد تبدیل به یک سلبریتی شود. البته ایلان ماسک طی سال‌های اخیر به ما ثابت کرده که با همه متفاوت است. ایلان مردی است که تلاش می‌کند تصور ما از آینده‌ای تاریک را تغییر دهد. این مسئله تنها به واسطه ارائه وعده‌ها و وعید‌هایی دروغین به وجود نیامده. ایلان ماسک بارها و بارها ثابت کرده که هیچ چیز نمی‌تواند جلوی رسیدن او به خواسته‌هایش را بگیرد. حتی اگر پای تاخیرهایی طولانی وسط باشد باز هم ایلان به هدف خود می‌رسد.

برای مردی که یکی از بزرگ‌ترین نوابغ قرن ۲۱ محسوب می‌شود رسیدن به این جایگاه چندان ساده نبوده. ایلان در آفریقای جنوبی متولد شد و سپس به کانادا مهاجرت کرد. از همان کودکی با نبوغ مثال زدنی خود دیگران را مبهوت کرد و نشان داد قرار است آینده‌ای روشن داشته باشد. درنهایت کمپانی‌های خود را یکی پس از دیگری تاسیس کرد و اخیرا نیز به عنوان دومین فرد ثروتمند جهان معرفی شد. البته دارایی هنگفت هیچوقت هدف ایلان ماسک نبوده. او رویاهایی را در ذهن دارد که می‌تواند آینده را تغییر دهد. بارها و بارها ایلان ثابت کرده که برای او هیچ چیز جز محقق شدن این رویاها از اهمیت برخوردار نیست.

ایلان ماسک مدیر کمپانی تسلاست و در کنار آن تاکنون هشت کمپانی دیگر را نیز تاسیس کرده. آخرین کمپانی او The Boring Company‌ است که تلاش می‌کند با حفر تونل‌هایی مدرن در زیر شهرهای شلوغ بار ترافیکشان را کمتر کند. البته حفر این تونل‌ها هزینه فوق‌العاده‌ای دارد. اما The Boring Company‌ به دنبال راهی ساده‌تر و کم‌ هزینه‌تر برای انجام این کار است. در این ویدیو تلاش کردیم تا جالب‌ترین نکات درخصوص زندگی ایلان ماسک را با شما به اشتراک بگذاریم. حتما ویدیو را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و در قسمت نظرات بگویید دوست دارید در آینده سراغ چه شخصیت‌هایی برویم.

سرور ابری

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟