کرونا قطب جنوب را هم تسخیر کرد؛ ابتلای ۳۶ نفر در یک ایستگاه تحقیقاتی

در حالی که ویروس کرونای انگلیسی در مرکز توجه قرار دارد، خبری درباره ابتلای ۳۶ نفر به کووید-۱۹ در پایگاه تحقیقاتی «ژنرال برناردو اوخیگینس ریکوالمه» در قاره جنوبگان منتشر شده. با توجه به این موضوع، کرونا به تمام قاره‌های جهان راه پیدا کرده و ظاهرا نمی‌خواهد به این زودی دست از سر بشر بردارد.

طبق گزارشی جدید، ارتش شیلی روز سه شنبه از ابتلای ۳۶ نفر به کرونا در این قاره خبر داده که ۲۶ نفر آن‌ها پرسنل ارتش هستند و ۱۰ نفر در بخش تعمیرات فعالیت می‌کنند. در حال حاضر تمام این افراد برای اقدامات بیشتر و همچنین نظارت به بخش جنوبی شیلی منتقل شده‌اند.

تا به امروز گزارشی درباره ابتلا به کووید-۱۹ در «شبه‌جزیره جنوبگان» منتشر نشده بود که حالا این منطقه هم تسلیم کرونا شده است. چند روز پیش گزارشی درباره ابتلای سه نفر در یک کشتی نظامی که در حال انتقال لوازم و پرسنل به ایستگاه تحقیقاتی بود، منتشر شد.

ویروس کرونا در جنوبگان

کشتی نظامی «Sargento Aldea» در تاریخ ۷ آذر به جنوبگان رسید و در تاریخ ۲۰ آذر آن را به مقصد شیلی ترک کرد. پس از بازگشت این کشتی به شهر «تالکاهوانو» شیلی، جواب آزمایش کرونای ۳ نفر از ۲۰۸ پرسنل آن مثبت اعلام شد. نیروی دریایی در آن زمان اعلام کرد پیش از رسیدن پرسنل به منطقه جنوبگان و در زمان سفر، تمام آن‌ها تست PCR داده‌اند و جواب آن‌ها منفی بوده است.

در حال حاضر حاضر پرسنل کشتی Sargento Aldea در قرنطینه پیشگیرانه قرار دارند و تمام پرسنل پایگاه تحقیقاتی در جنوبگان هم در قرنطینه بسر می‌برند و از نزدیک تحت نظارت قرار دارند.

برناردو اوخیگینس یکی از چهار ایستگاه دائمی شیلی در این قاره است که توسط ارتش این کشور مدیریت می‌شود. جنوبگان ساکن دائمی ندارد، اما نزدیک به ۱۰۰۰ نفر شامل دانشمندان و پیمانکاران در آن حضور دارند. شیلی خود تا به امروز ابتلای نزدیک به ۵۹۰ هزار شهروند این کشور به کرونا را تایید کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟