یک گام دیگر تا پایان راه؛ تویوتا لندکروزر پس از مدل 2021 در آمریکا عرضه نمی‌شود

نسل فعلی تویوتا لندکروزر سری 200، یکی از سالخورده‌ترین خودروهایی است که روی خط تولید قرار دارد. این نسل از شاسی‌بلند جان‌سخت ژاپنی‌ها در سال 2007 معرفی شده و از آن تاریخ تاکنون، تویوتا سعی کرده با بروزآوری‌های مداوم آن را در چرخه رقابت حفظ کند.

اما حدود دو ماه و نیم پیش شایعاتی مبنی بر پایان تولید تویوتا لندکروزر سری 200 در یکی از فروم‌های اختصاصی هواداران این خودرو مطرح شد. حال وبسایت Road & Track گزارشی منتشر کرده که احتمال تبدیل شدن این شایعات به واقعیت را تقویت می‌کند. بر اساس گزارش این وبسایت که اطلاعات آن از شرکت تویوتا دریافت شده، 2021 آخرین سال حضور تویوتا لندکروزر سری 200 در ایالات متحده خواهد بود. خودروساز محبوب ژاپنی در این رابطه گفته:

«تویوتا بندکروزر بیش از 60 سال است که نامی افسانه‌ای دارد. اگرچه تولید این خودرو پس از مدل 2021 متوقف می‌شود، ولی ما به کلاس شاسی‌بلندهای سایز بزرگ متعهد باقی خواهیم ماند و محصولاتی را برای گرامیداشت تاریخچه پر‌افتخار لندکروزر عرضه خواهیم کرد.»

تویوتا لندکروزر

نکته حائز اهمیت اینکه دیگر وبسایت آمریکایی یعنی Car and Driver از قول یک منبع ناشناس ادعا کرده تویوتا توسعه نسل جدید لندکروزر را در دستور کار قرار داده است. گفته می‌شود این نسل علاوه‌بر مدرن‌تر بودن، لوکس‌تر نیز خواهد بود.

غبار زمان در کابین لندرکروزر به خوبی احساس می‌شود

تویوتا لندکروزر سری 200 علی‌رغم پا به سن گذاشتن، هنوز توانایی‌ها و قابلیت‌های آفرود تحسین‌برانگیزی دارد. با وجود این رقابت آنقدر شدید شده که این شاسی‌بلند کهنه‌کار دیگر نمی‌تواند مثل سابق حرف زیادی برای گفتن در برابر رقبا داشته باشد. فاکتور قیمت هم مزید بر علت شده و بیشتر از هر زمان دیگری عرصه را برای لندکروزر سری 200 تنگ‌تر کرده است.

در هر حال از آنجایی که میزان فروش تویوتا لندکروزر در ایالات متحده خیلی کمتر از بقیه مدل‌های کمپانی است، حداقل در این کشور احتمال جایگزینی آن با نسلی جدید خیلی ضعیف به نظر می‌رسد.

در کنار این‌ها، اخیرا شایعاتی مبنی بر ارائه نسخه GR لندکروزر با قدرت بیشتر و عملکرد اسپرت‌تر نیز به گوش رسیده؛ این موضوع شاید صحت داشته باشد، چرا که احتمالا تویوتا به دنبال یک خداحافظی شکوهمندانه‌ با شاسی‌بلند آفرود خود است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟