چگونه دو واتساپ در یک گوشی نصب کن؟

چگونه دو واتساپ در یک گوشی نصب کن؟

واتساپ محبوب‌ترین پیام‌رسان در جهان با ۲ میلیارد کاربر است، اما کمبودهایی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، عدم امکان استفاده رسمی از دو اکانت واتساپ روی یک گوشی است. حالا ما می‌خواهیم به روش دیگری نحوه نصب و استفاده از دو واتساپ در یک گوشی را آموزش دهیم.

در حال حاضر بسیاری از گوشی‌های اندرویدی و پرچمدارهای برندهای مختلف از دو سیمکارت پشتیبانی می‌کنند، بنابراین شمار بالایی از کاربران دارای دو حساب در یک پیام‌رسان هستند. در حالی که برنامه‌هایی مانند تلگرام استفاده همزمان از دو حساب در یک گوشی را برای کاربران ممکن کرده‌اند، واتساپ به صورت رسمی چنین امکانی را در اختیارتان قرار نمی‌دهد. علاوه بر این نقص، در حال حاضر واتساپ به شما اجازه نمی‌دهد از یک حساب در چندین دستگاه استفاده کنید که البته در آینده و در زمان نامعلومی این مشکل برطرف خواهد شد.

برخی گوشی‌های اندرویدی امکان نصب دو نسخه از یک برنامه را برای کاربران فراهم می‌کنند. اگر صاحب گوشی سامسونگ باشید، با قابلیتی به نام «Dual Messenger» می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. با این ویژگی می‌توانید دو نسخه از برخی برنامه‌ها را روی دستگاه خود داشته باشید که یکی از آن‌ها واتساپ است. بنابراین با این قابلیت نصب و استفاده از دو واتساپ در یک گوشی سامسونگ برای شما ممکن می‌شود.

گوشی‌های شیائومی از قابلیت Dual Apps بهره می‌برند و موبایل‌های اوپو و ویوو هم به ترتیب دارای ویژگی Clone Apps و App Clone هستند. اگر بخواهید دو واتساپ در یک گوشی هواوی یا آنر نصب و از آن‌ها استفاده کنید، باید به سراغ قابلیت App Twin بروید.

برند گوشی هوشمند

تنظیمات برای نصب دو نسخه واتساپ

سامسونگ

Dual Messenger

شیائومی

Dual Apps

اوپو

Clone Apps

ویوو

App Clone

ایسوس

Twin Apps

هواوی

App Twin

آنر

App Twin

در ادامه برای اطلاع از نحوه اجرای دو اکانت واتساپ روی یک گوشی اندرویدی با دیجیاتو همراه باشید.

چگونه به دو واتساپ در یک گوشی دسترسی پیدا کنیم؟

در اولین مرحله باید به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید و با توجه به سازنده آن، در تنظیمات به دنبال ویژگی نصب دو نسخه از یک برنامه باشید. برای مثال در گوشی‌های اوپو باید در تنظیمات «Clone Apps» را جستجو کرد.

دو واتساپ در یک گوشی

در ادامه وارد این بخش شوید و به دنبال گزینه‌های مختلف آن باشید. تمام برنامه‌ها از چنین ویژگی پشتیبانی نمی‌کنند، البته در اوپو امکان نصب نسخه دوم اپ‌های فیسبوک، اینستاگرام، مسنجر و واتساپ وجود دارد که تمام آن‌ها برای فیسبوک هستند.

دو واتساپ در یک گوشی

ما می‌خواهیم دو واتساپ در یک گوشی اندرویدی داشته باشیم، بنابراین باید روی برنامه واتساپ در این فهرست ضربه بزنیم تا دومین اکانت خود را بتوانیم فعال کنیم.

دو واتساپ در یک گوشی

در این بخش باید امکان نصب نسخه دوم واتساپ روی گوشی خود را فعال کنید، بنابراین گزینه روبه‌روی «Enable App Cloning» باید روشن شود. ضمنا می‌توانید نام نسخه دوم این برنامه را نیز تعیین کنید تا آن‌ها را با یکدیگر اشتباه نگیرید. به صورت پیش فرض نسخه دوم (WhatsApp(Clone نام دارد، اما می‌توانید برای آن یک نام دیگر مانند WhastApp 2.0 تایپ کنید.

دو واتساپ در یک گوشی

به سراغ منوی اپلیکیشن (App Drawer) گوشی خود بروید. در اینجا با دو آیکون مختلف برای واتساپ مواجه می‌شوید که اگرچه شکل یکسانی دارند، اما نام آن‌ها مختلف است. همین اختلاف در نامگذاری نشان می‌دهد اکانت دوم شما مربوط به کدام آیکون می‌شود.

دو واتساپ در یک گوشی

در نهایت نسخه جدید برنامه واتساپ را باز کرده، یک حساب جدید بسازید و از آن استفاده کنید.

دو واتساپ در یک گوشی

با چند قدم ساده بالا می‌توانید به دو واتساپ در یک گوشی اندرویدی دسترسی پیدا کنید. همانطور که در ابتدا گفتیم، هر کمپانی نام متفاوتی را برای ویژگی نصب دو نسخه از یک برنامه را برای کاربران خود درنظر گرفته، با این حال مراحل بالا برای تمام آن‌ها تقریبا مشابه است.

اگر صاحب گوشی شیائومی، سامسونگ یا هواوی نیستید و به صورت پیش فرض قابلیت نصب دو نسخه از یک برنامه مانند واتساپ در اختیارتان قرار ندارد، می‌توانید به سراغ اپ‌های شخص ثالث بروید. برنامه‌های زیادی برای اینکار توسعه پیدا کرده‌اند که برای مثال یکی از آن‌ها، «Parallel Space - Multiple accounts & Two face» نام دارد.

سوالات متداول کاربران درمورد نصب دو واتساپ در یک گوشی

آیا می‌‌توان در یک گوشی دو واتساپ را نصب کرد؟

اکثر گوشی‌‍‌های اندرویدی مانند گوشی‌های سامسونگ و شیائومی از قابلیتی برای نصب دو برنامه روی یک گوشی بهره می‌برند و می‌توانید روی آن‌ها دو واتساپ نصب کنید.

آیا می‌توان در گوشی‌های مختلف دو واتساپ را اجرا کرد؟

در گوشی‌های اندرویدی اکثر برندها می‌توانید دو واتساپ را اجرا کنید.

کدام برنامه‌ها را می‌توان دو بار مانند واتساپ در یک گوشی نصب کرد؟

برنامه‌هایی مانند فیسبوک، مسنجر و اینستاگرام را می‌توان دوبار روی یک گوشی نصب کرد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato