مازوت بر شیوع کرونا و آلودگی هوای تهران چه تأثیری دارد؟

این روزها طرح ترافیک همچنان برقرار است، کارمندان بسیاری از شرکت‌ها به دورکاری مشغولند، از ساعت ۹ شب تا چهار صبح منع رفت و آمد وجود دارد و با توجه به وضعیت ویروس کووید-۱۹ خانواده‌ها کمتر از گذشته در سطح شهر رفت و آمد می‌کنند. با این تفاسیر انتظار داریم تا آسمان تهران و سایر شهرهایی مانند کرج و اصفهان در پاک‌ترین حالت ممکن باشد. به نظر می‌رسد آلودگی هوای این روزها بخاطر  سوزاندن مازوت در نیرگاه‌های اطراف تهران است. آلودگی هوای ناشی از سوختن مازوت فوق‌العاده خطرناک است. چند روزی می‌شود که این مسئله حسابی در شبکه‌های اجتماعی سر و صدا به پا کرده و درنهایت وزیر نفت یعنی بیژن زنگنه این مسئله را تایید کرد. اما مازوت چیست و چه تاثیری بر شیوع کرونا دارد و چرا باعث آلودگی هوای تهران شده؟

تماشای ویدیو از یوتیوب: 

بیژن زنگنه؛ وزیر نفت تایید کرد که سوختن مازوت در نیروگاه‌ها موجب شده تا هوا در آلوده‌ترین حالت خود قرار گیرد. درواقع این آلودگی می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مانند درد قفسه سینه، مشکلات تنفسی، قرمزی چشم و افزایش احتمال بروز بیماری‌های قلبی و تنفسی شود. از طرفی باران‌های اسیدی را می‌توان دیگر پیامد این نوع آلودگی دانست. باران‌هایی که موجب حل شدن فلزات سنگین و ضعیف شدن ریشه‌های درختان و گیاهان می‌شوند. اما تمام این معضلات برای زمانی است که ما درگیر کرونا نباشیم. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد آلودگی هوا شدیدا روی شیوع ویروس کرونا موثر است. درواقع شهرهایی که از نظر آلودگی هوا مشکلی ندارند کمترین میزان مرگ و میر و شیوع ویروس کرونا را داشته‌اند.

سرور ابری

آلودگی هوا نقش یک وسیله نقلیه برای ویروس‌ها را ایفا می‌کند و به این خاطر روی شیوع کرونا موثر است. محقق‌ها اعلام کرده‌اند که یکی از راه حل‌های کمتر کردن مرگ و میر ناشی از کرونا برطرف کردن آلودگی هواست. مشکلی که با وضعیت حال حاضر شهرهایی مانند تهران، کرج و اصفهان به نظر نمی‌رسد چندان عملی شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص مازوت و تاثیر آن بر شیوع کرونا و آلودگی هوای تهران ویدیو را تا انتها تماشا کنید. نظرات و پیشنهاداتتان را حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سرور ابری

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟