کوالکام نسل جدید حسگر زیر نمایشگر التراسونیک را معرفی کرد؛ ۵۰ درصد سریعتر

کوالکام نسل جدید حسگر زیر نمایشگر التراسونیک را معرفی کرد؛ ۵۰ درصد سریعتر

کوالکام از نسل دوم حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر اولتراسونیک خود با نام 3D Sonic Sensor Gen 2 رونمایی کرد. نسل جدید سنسور بزرگتری داشته و قفل موبایل را سریع‌تر از هر زمان باز می‌کند.

حسگر Gen 2 ابعادی برابر با ۸ در ۸ میلیمتر (در مقایسه با ۴ در ۹ میلیمتر نسل اول) داشته و ۷۷ درصد مساحت سطح بیشتری را ارائه می‌کند. در نتیجه خواندن اثر انگشت با دقت بیشتری انجام شده و به سنسور اجازه جمع‌آوری داده‌های بیشتر از نوک انگشت را می‌دهد. ترکیب سنسور بزرگتر و پردازنده سریع‌تر سبب شده تا حسگر Gen 2 به قول کوالکام ۵۰ درصد سریع‌تر قفل گوشی را باز کند.

مطلب پیشنهادی:رندرها و مشخصات فنی گلکسی A33 5G سامسونگ لو رفت رندرها و مشخصات فنی گلکسی A33 5G سامسونگ لو رفت

نسل اول حسگر اثر انگشت اولتراسونیک کوالکام (3D Sonic Sensor) دسامبر ۲۰۱۸ معرفی شد و برای اولین بار در سری گلکسی S10 به کار رفت. در آن زمان تقریباً تمام گوشی‌ها از حسگرهای اپتیکال استفاده می‌کردند که نسبت به نسخه اولتراسونیک سرعت و پایداری کمتری دارند.

البته نسل اول سنسور 3D Sonic یک مشکل امنیتی جدی داشت که قفل گشایی گلکسی S10 و نوت 10 با تمام انگشت‌ها در صورت استفاده از محافظ صفحه را امکان پذیر می‌کرد. سامسونگ با انتشار بروزرسانی نرم افزاری این باگ را برطرف کرد.

مطلب پیشنهادی:سونی از اولین تلویزیون QD-OLED 4K دنیا رونمایی کرد سونی از اولین تلویزیون QD-OLED 4K دنیا رونمایی کرد

3D Sonic Sensor Gen 2 سومین حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر اولتراسونیک ساخت کوالکام به شمار می‌رود. این شرکت علاوه بر نسل اول این سنسور از حسگر دیگری به نام 3D Sonic Max نیز در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد که در واقع همان حسگر نسل اول با مساحت بسیار بزرگتر (۲۰ در ۳۰ میلیمتر) بود.

کوالکام می‌گوید سنسور جدید «اوایل ۲۰۲۱» در برخی موبایل‌ها بکار خواهد رفت و به نام شرکت خاصی اشاره نکرد. البته سامسونگ بزرگترین مشتری حسگر اولتراسونیک کوالکام به شمار رفته و در گذشته از این سنسور در سری گلکسی S10، نوت 10، گلکسی S20 و نوت 20 استفاده کرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato