جذابیت بر روی دوچرخ؛ نگاهی به طراحی کانسپت برای موتورسیکلت ب ام و

ب ام و سازنده برخی از بهترین موتور سیکلت‌های بازار است. به تازگی رندرهایی منتشر شده اند که نشان می‌دهند اگر ب ام و از کلیشه‌های موجود در طراحی موتور سیکلت فاصله بگیرد، چقدر می‌تواند محصولاتی خاص و مدرن خلق کند.

این موتورهای کانسپت از استودیوی شخصی طراحی به نام  Sabino Leerentveld بیرون آمده اند. ویژگی اصلی این کانسپت، ظاهر فریبنده و استایل منحصر به فرد آن است. شاید اگر این موتور سیکلت در دنیای واقعی به تولید می‌رسید، هرگز برای سوار شدن و راندن راحت نبود. اما در مقام نمایش، یک وسیله نقلیه بسیار خاص و دوست داشتنی است.

زیر بنای این موتور سیکلت با فریم فلزی سنتی شکل گرفته است. البته که بخش زیادی از آن هم با قطعات فیبر کربنی پوشانده می‌شود. همچون بازوهای پشتی، گلگیرهای جلو و عقب و المان‌های بدنه.

یکی از قابل توجه ترین جنبه‌های موتورسیکلت ب ام و، محل قرار گیری زین چرمی نازک آن است که در ارتفاعی بالا، قرار دارد و در راستای باک سوخت موتور، تعبیه شده است. این ویژگی ظاهری در کمتر موتورسیکلتی مشاهده می‌شود.

زیر زین توسط دو بازو اشغال شده است. سراگزوزها هم بر خلاف بیشتر موتورها، از کناره‌ های فلاپ‌های بدنه خارج شده اند. هر دو چراغ‌های جلو و عقب این موتور سیکلت مفهومی از فناوری LED بهره می‌برند.

استفاده از لامپ‌های LED به طراح اجازه می‌دهد که قدرت مانور بیشتری بر روی زیبایی و جذابیت چراغ‌ها، داشته باشد. از دیگر ویژگی‌های کلیدی ظاهر موتورسیکلت جدید ب ام و، می‌توان به شیشه کوچک در جلو، هندل بارهای کوتاه و لاستیک‌های پهن در جلو و عقب اشاره کرد.

در آخر برای یادآوری باید خاطر نشان کرد که این رندر مفهومی توسط شخصی مستقل از کمپانی سازنده طراحی شده و هنوز شرکت ب ام و، هیچ برنامه رسمی برای تولید و عرضه این محصول ندارد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟