این گلکسی S21 بیش از ۱۰ روز است که زیر آب غوطه‌ور شده و هنوز کار می‌کند [تماشا کنید]

یکی از کاربران در آزمایشی عجیب که همچنان در حال انجام است گلکسی S21 را بیش از ده روز زیر آب غوطه ور کرده و پخش زنده آن را در یوتیوب قرار داده است.

گلکسی S21 سامسونگ از گواهی IP68 بهره می‌برد که به معنی مقاومت آن در برابر نفوذ آب تا عمق ۱.۵ متری به مدت ۳۰ دقیقه است. ظاهرا این گواهی برای کانال یوتیوب Photo Owl Time Lapse کافی نبوده چون این گوشی را ۱۱ روز است که زیر آب گذاشته تا ببیند تا کی در برابر نفوذ آب مقاومت می‌کند.

گلکسی S21 تاکنون ۱۰ روز یا ۲۴۰ ساعت را درون آکواریوم دوام آورده و حالا یازدهمین روز را زیر آب می‌گذراند. کانال یاد شده اشاره می‌کند که برخی روزها مجبور شده موبایل را از آب بیرون بیاورد که ریست کردن زمان‌سنج یکی از آنهاست. به گفته او زمان‌سنج گلکسی S21 تا ۹۹ ساعت و ۵۹ دقیقه و ۵۹ ثانیه را محاسبه می‌کند و پس از آن باید موبایل را به صورت دستی ریست کرد که زمان از ۰ شروع می‌شود. گلکسی S21 در تمام این مدت به لطف پد شارژر وایرلس که پشت شیشه آکواریوم نصب شده انرژی خود را تأمین کرده است.

گلکسی S21 در روز پنجم لایو استریم پیغام «رطوبت» را نمایش داد. پس از این اتفاق نمایشگر واکنش نشان نمی‌داد و لمس‌های خودکار (گوست تاچ) ثبت می‌کرد که با فشردن دکمه‌ها حل شد. کانال یاد شده اضافه می‌کند که پس از ۲۴۱ ساعت و ۱۰ دقیقه اسپیکرها را به درخواست کاربران آزمایش کرد که خروجی آنها بسیار بم و به سختی قابل تشخیص بودند.

Photo Owl Time Lapse هدف از غوطه ورسازی گلکسی S21 را آزمایش گواهی IP68 آن اعلام کرده. همانطور که البته در ابتدای متن اشاره شد این گواهی به معنی دوام ۳۰ دقیقه تا عمق ۱.۵ متری است و بنابراین استفاده از یک آکواریوم که عمق آن به سختی به ۵۰ سانتی متر می‌رسد معیار مناسبی برای این آزمایش نیست، اما با این وجود جالب است و باید دید تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟