رقابت درون خانوادگی رنجرور و لندرور؛ افزایش قیمت مدل V8 دیفندر تایید شد

لندروور سرانجام قیمت دیفندر V8 2022 را اعلام کرد. نصب پیشرانه ۸ سیلندر بر روی دیفندر‌های مدل ۹۰ که دو درب هستند، قیمت پایه آنها را به ۹۷,۲۰۰ دلار و بر روی مدل‌های ۱۱۰ که چهار درب اند، قیمت پایه را به ۱۰۰,۴۰۰ دلار رسانده است. این درحالیست که قبلا تنها محصولات لوکس رنجرور در چنین محدوده قیمتی ای عرضه می‌شدند و بنابراین می‌توان استراتژی جدید این کمپانی را افزایش تعداد محصولات نسبتا لوکس با پیشرانه‌های قدرتمند توصیف کرد.

پیشرانه V8 دیفندر، یک واحد ۵.۰ لیتری سوپر شارژ است که ۵۱۸ اسب بخار قدرت و ۶۲۵ نیوتن متر گشتاور دارد. این قدرت توسط گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به چهار چرخ خودرو، انتقال می‌یابد. بنا به گفته‌های لندروور، شتاب ۰ تا ۹۹ کیلومتر بر ساعت دیفندر V8 در حدود ۴.۹ ثانیه است و حداکثر سرعت آن هم به ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

اگر با قیمت پایه دیفندر V8 مشکلی نداشته باشید، می‌توانید به ویرایش سفارشی کارپاتین هم فکر کنید که در مدل‌های ۹۰ و ۱۱۰، قیمت آن به ترتیب، ۱۰۴,۰۰۰ و ۱۰۷,۲۰۰ دلار است. تمام نسخه‌های کارپاتین با ترکیب رنگ خاکستری کارپاتین برای بدنه و مشکی نارویک برای سقف، کاپوت و درب پنجم، عرضه خواهند شد. آنها همچنین با چراغ‌های زنون به طرح مشکی ساتین و کالیپرهای ترمز سفارشی به دست خریداران می‌رسند. لندروور بدنه دیفندرهای V8 را با یک کاور محافظ پوشانده است که بدنه خودرو را به شکل نیمه مات جلوه می‌دهد.

به جز سری V8، لندروور یک ویرایش جدید با نام XS هم از دیفندر ۱۱۰ آماده کرده که ۷۱,۹۰۰ دلار قیمت دارد. این ویرایش به طور اختصاصی با موتور هیبریدی ۳.۰ لیتری توربو شارژ ۶ سیلندر عرضه می‌گردد. در این ویرایش، المان‌های جدیدی در ظاهر بیرونی خودرو یافت می‌شوند. مواردی همچون رینگ‌های ۲۰.۰ اینچی به رنگ خاکستری ساتین که جزئیات آنها با دقت فراوان، دیزاین شده اند.

درون کابین، تودوزی از ترکیب چرم آبنوس و پارچه‌های مستحکم و با کیفیت، دوخته شده است. سرنشینان جلو در این خودرو می‌توانند صندلی‌های خود را به ۱۲ حالت مختلف و با امکان سرمایش و گرمایش، شخصی سازی کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟