فروشگاه «اپ گالری» هواوی حالا ماهانه بیش از ۵۳۰ میلیون کاربر فعال دارد

هواوی جدیدترین آمار مربوط به اکوسیستم داخلی «اپ گالری» را منتشر کرده که از بیش از ۵۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه خبر می‌دهد. علاوه بر این، میزان توزیع اپ آن رشد سالانه ۸۳ درصدی را تجربه کرده و میزان نصب‌ها در ۲۰۲۰ به ۳۸۴ میلیون رسیده است.

این آمار توسط «ریچارد یو»، مدیرعامل بخش کسب و کار مصرفی (CBG) هواوی منتشر شده. به گفته یو، ۲.۳ میلیون توسعه‌دهنده برای کار روی اپ‌های درون اپ گالری ثبت نام کرده‌اند که ۷۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ است.

هواوی از زمان راه‌اندازی اپ گالری در حال کار با توسعه‌دهندگان محلی و بین‌المللی است و این فروشگاه حالا بیش از ۱ میلیون کاربر در ۴۲ بازار دارد. مدیر مشارکت‌های جهانی در CBG هواوی، «ژانگ ژه» این آمار را تایید کرده و گفته تعداد برنامه‌های بهینه‌ شده برای هسته HMS در یکسال، بیش از ۲ برابر شده است.

اپ گالری

به گفته ژه، اپ گالری رشد بالایی را در اروپا، آمریکای لاتین، آسیا، خاورمیانه و آفریقای تجربه می‌کند. ژه به این موضوع اشاره داشته که افزایش دو برابری اپ‌های ادغام شده با هسته HMS در یکسال، نشان‌دهنده این موضوع است که توسعه‌دهندگان بیشتری از توانایی‌های روی دستگاه هواوی برای نوآوری و ارائه تجربه کاربری بهتر و منحصر به فرد استفاده می‌کنند.

از زمانی که رئیس جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ شرکت هواوی را در لیست سیاه قرار داد، این غول فناوری چینی روی توسعه سیستم عامل انحصاری و همچنین فروشگاه اپلیکیشن تمرکز کرد. این کمپانی در کنار تعداد بالای کاربران اپ گالری، خود را برای انتشار سیستم عامل هارمونی هم آماده می‌کند.

هواوی به تازگی اعلام کرده که رابط کاربری EMUI 11 را برای بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند منتشر کرده. طبق گزارش‌ها، EMUI 11 آخرین نسخه رابط کاربری مهم مبتنی بر اندروید این کمپانی خواهد بود و کاربران آن در ادامه به سیستم عامل هارمونی دسترسی پیدا خواهند کرد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟