همه چیز درباره آیفون 13
اولین هتل فضایی تا سال ۲۰۲۶ ساخته می‌شود: اقامت رویایی ۵ میلیون دلاری

اولین هتل فضایی تا سال ۲۰۲۶ ساخته می‌شود: اقامت رویایی ۵ میلیون دلاری

شرکت آمریکایی «Orbital Assembly» در آینده نزدیک اولین هتل فضایی لوکس در منظومه شمسی را می‌سازد که امکان پیاده‌روی در فضا، شرکت در کنسرت‌ها و غذاهای مناسب را برای توریست‌های فضایی فراهم می‌کند. افراد برای اینکه به مدت سه و نیم روز در این هتل اقامت داشته باشند، باید ۵ میلیون دلار هزینه کنند.

این کمپانی به لطف پیشرفت‌های اخیر اسپیس ایکس و کاهش هزینه ماموریت‌های فضایی، می‌خواهد یک ایستگاه فضایی غول پیکر دایره‌ای با قطر ۲۱۲ متر در فضا بسازد. ساخت این هتل توسط ربات‌های نیمه خودران با کنترل از راه دور انجام می‌شود.

این اقامتگاه که «ایستگاه فضایی وویجر» (VSS) نام دارد، می‌تواند میزبان ۱۰۰ خدمه و ۳۰۰ بازدیدکننده باشد. بازدیدکنندگان می‌توانند توریست، تاجر، دانشمند یا فضانورد باشند. تمام این افراد با پرداخت هزینه ۵ میلیون دلاری می‌توانند در این هتل اقامت داشته باشند. VSS انرژی‌اش را توسط خورشید تامین می‌کند و تجهیزات موردنیاز از زمین برای آن فرستاده می‌شود.

هتل فضایی

اگرچه با ایستگاه فضایی بین‌المللی روبه‌رو نیستیم، اما این هتل سرگرمی‌های متنوعی را برای بازدیدکنندگان درنظر دارد و همچنین تجربه یک اقامت لوکس را برای افراد ایجاد می‌کند. به گفته مدیرعامل Orbital Assembly، افراد در این هتل با غذاهای باکیفیتی روبه‌رو می‌شوند:

«شما در این هتل به غذاهای سرآشپزهای مطرح دسترسی خواهید داشت. زمانی که برای رفتن به یک مقصد حاضر به پرداخت ۵ میلیون دلار هزینه باشید، مسلما نمی‌خواهید همبرگر و سیب‌زمینی سرخ کرده بخورید. علاوه بر این، برای شما کنسرت خوانندگان مطرحی مانند استینگ را درنظر می‌گیریم که بخشی از یک پکیج سرگرمی محسوب می‌شود.»

در کنار این موارد، بازدیدکنندگان می‌توانند زمین را هم ببینند و برای مدت کوتاهی هم که شده، از بیرون و نه داخل زمین نظاره‌گر جهان باشند.

هتل فضایی

این کمپانی می‌خواهد در سال ۲۰۲۶ ساخت VSS را در فضا آغاز کند، با این حال ابتدا یک «حلقه جاذبه» ۴۰ متری در مدار می‌سازد تا عملکرد ابزارهای ساخت و ساز رباتیک نیمه خودران اثبات شود.

هزینه ساخت این هتل فضایی ده‌ها میلیارد دلار خواهد بود، با این حال هزینه کمتری نسبت به ایستگاه فضایی بین‌المللی روی دست سازندگان خواهد گذاشت. هزینه ساخت ایستگاه فضایی بین‌المللی نزدیک به ۱۵۰ میلیارد دلار بوده و می‌تواند میزبان ۷ نفر باشد. با وجود هزینه بالای ساخت، Orbital Assembly می‌تواند سالانه میلیاردها دلار درآمد داشته باشد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato