کمپانی هنسی مکلارن 765LT را به یک سوپر اتومبیل ۱۰۰۰ اسب بخاری تبدیل کرد

کمپانی هنسی مکلارن 765LT را به یک سوپر اتومبیل ۱۰۰۰ اسب بخاری تبدیل کرد

هنسی یکی از معروف‌ترین شرکت‌های تیونینگ در دنیا محسوب می‌شود. این شرکت که مقر آن در تگزاس واقع شده، اکثر مواقع خودروهای آمریکایی را برای تیونینگ انتخاب می‌کند. اما این تیونر معروف در جدیدترین پروژه خود به سراغ مکلارن ۷۶۵LT رفته و آن را به یک هیولای تمام‌عیار تبدیل کرده است.

مکلارن ۷۶۵LT در حالت استاندارد هم حرف‌های زیادی برای گفتن در برابر رقبا دارد. طبق کاتالوگ موتور ۴ لیتری V8 و توئین توربوی این سوپر اتومبیل انگلیسی ۷۵۵ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. با تکیه بر این موتور قدرتمند و گیربکس هفت سرعته، ۷۶۵LT قادر است در عرض تنها ۲.۸ ثانیه صفر تا صد را محقق کرده و به نهایت سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

اما ظاهرا این ارقام چندان باب میل هنسی نیست! این تیونر پرآوازه با بازنگری در موتور ۷۶۵LT موفق شده خروجی آن را به رقم خیره‌کننده ۱۰۱۴ اسب بخار افزایش دهد. به گفته جان هنسی، موسس و مدیرعامل تیونر تگزاسی، با این افزایش قابل توجه شتاب ۷۶۵LT به ۲.۱ ثانیه کاهش می‌یابد!

ارتقای خروجی موتور بخشی از یک پکیج ۲۴,۹۵۰ دلاری است. این پکیج موارد دیگری مثل بهره‌گیری از فیلترهایی با انتقال جریان هوای بیشتر، کالیبراسیون مجدد ECU، اگزوز استیل، واشرها و سیالات لازم را در بر می‌گیرد.

مکمل تغییرات فنی مکلارن ۷۶۵LT بروزآوری‌های ظاهری است. البته دامنه این تغییرات بسیار محدود بوده و پیدا کردن تفاوت‌ها با نسخه استاندارد نیاز به زمانی نسبتا طولانی دارد! هنسی از این پروژه با عنوان HPE1000 یاد می‌کند.

مدیرعامل هنسی اعتقاد دارد مکلارن آمار و ارقام درستی در رابطه با ۷۶۵LT ارائه نکرده و این خودرو از آنچه که اعلام شده، بسیار قوی‌تر است. به گفته وی چرخ‌های عقب این سوپر اتومبیل هیجان‌انگیز در تست داینوی هنسی قدرتی برابر با ۷۶۵ اسب بخار را منتقل می‌کنند. چنین امری به معنای آنست که ۷۶۵LT در حالت استاندارد قدرتی در حدود ۸۶۵ اسب بخار دارد!

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato