چطور از قابلیت Secure Folder و Find My Mobile سامسونگ استفاده کنیم؟

گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ قابلیت‌های نرم‌افزاری متنوعی دارند. دو مورد از مهم‌ترین این قابلیت‌ها، امکان پیدا کردن گوشی‌های سامسونگ از راه دور و فولدر امن هستند. در ویدیو قصد داریم درباره این دو ویژگی و نحوه استفاده از آنها توضیح دهیم.

فولدر امن یا Secure Folder در گوشی‌های سامسونگ قابلیتی است که امکانات متنوعی را در اختیارتان می‌گذارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد به دلایل مختلف،‌ به دنبال روشی برای مخفی کردن برخی اپ‌ها یا فایل‌های روی گوشی یا تبلت سامسونگ باشید؛ ممکن است دلیل این کار جلوگیری از دسترسی فرزندتان به برنامه بانکی، مخفی کردن فایل‌های حساس اداری و کاری یا اجرا کردن اپلیکیشن‌ها در یک فضای ایمن و رمزنگاری شده باشد. در تمامی این موارد Secure Folder در گوشی‌های سامسونگ به کارتان می‌آید.

Secure Folder اما یک قابلیت کلیدی دیگر هم دارد. برای بسیاری از ما پیش آمده که بخواهیم یک اپلیکیشن، به ویژه اپ‌های پیام رسان مثل واتس‌اپ را با دو اکانت مختلف روی گوشی اجرا کنیم. بسیاری از گوشی‌های این روزهای بازار، این امکان را در اختیارتان می‌گذارند اما گاه محدود به برخی از اپ‌های خاص هستند. Secure Folder اما امکان اجرای نسخه دیگری از تمامی اپ‌ها در فضای امن و رمزنگاری شده گوشی را می‌دهد. دیگر نکته مثبت اپ‌های اجرا شده در این فضا این است که هیچ یک از آنها به طور پیش فرض، به فایل‌های موجود روی فضای معمول گوشی دسترسی ندارند و در یک فضای کاملا ایزوله اجرا می‌شوند.

دیگر قابلیتی که قصد توضیح نحوه کارکردش را داریم، Find My Mobile است. این ویژگی شباهت بسیاری به قابلیت معمول گوگل در همه گوشی‌های اندرویدی دارد اما امکاناتی پیشرفته‌تر را هم در اختیارتان می‌گذارد. با فایند مای موبایل سامسونگ می‌توانید گوشی خود را از راه دور پیدا کنید، زنگ آن را به صدا در آورید، پیامی برای فردی که گوشی شما را پیدا کرده بفرستید، یا حتی تمامی اطلاعاتتان را از راه دو از روی گوشی حذف کنید تا به دست دیگران نرسد. در ویدیو به طور کامل در مورد این دو قابلیت توضیح می‌دهیم.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟