تسلا مدل 3 به عنوان پرفروش‌ترین خودروی لوکس آمریکا در سال 2020 دست پیدا کرد

تسلا مدل 3 به عنوان پرفروش‌ترین خودروی لوکس آمریکا در سال 2020 دست پیدا کرد

سال ۲۰۲۰ برای اقتصاد جهان سالی کابوس‌وار بود. شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا، فعالیت بسیاری از شرکت‌ها از جمله خودروسازان را دچار اختلال نموده و ضررهای هنگفتی را به آنها تحمیل کرد.

ایالات متحده یکی از کشورهایی است که هم به لحاظ تلفات جانی و هم به لحاظ اقتصادی، ضربات سختی را از ویروس کرونا خورده است. قبل از پایان یافتن سال ۲۰۲۰ شمار زیادی از کارشناسان معتقد بودند بازار خودروی آمریکا در حال سپری کردن دورانی فاجعه‌بار است، اما آمارهای منتشر شده حکایت از آن دارد وضعیت آنگونه که پیش‌بینی می‌شد، اسفناک نبوده و خودروهای لوکس فروش مناسبی داشته‌اند.

طبق آمار، در این دسته تسلا مدل ۳ با جذب ۲۰۶,۵۰۰ مشتری جدید، به عنوان پرفروش‌ترین خودروی لوکس آمریکا در سال ۲۰۲۰ دست پیدا کرده است. پس از این سدان برقی، کراس‌اوور محبوب لکسس RX در رتبه دوم ایستاده و توانسته ۱۰۱,۰۵۹ مشتری را راهی نمایندگی‌ها کند. این نهمین سال متولی است که آمار فروش سالانه RX از صد هزار دستگاه فراتر می‌رود.

پرفروش‌ترین خودروی لوکس آمریکا در سال 2020
در سال ۲۰۲۰ تسلا ۴۹۹,۵۵۰ خودرو به مشتریان کشورهای مختلف تحویل داده که ۲۰۶,۵۰۰ دستگاه از آنها مدل ۳ بوده است

ب‌ام‌و X3 پرفروش‌ترین خودروی لوکس آلمانی در ایالات متحده محسوب می‌شود که در جدول کلی در جایگاه سوم قرار گرفته است. باواریایی‌ها موفق شده‌اند ۵۹,۷۷۷ دستگاه از این کراس‌اوور کامپکت را در سال گذشته به فروش برسانند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ به میزان چشمگیر ۱۰,۳۳۳ دستگاه کاهش یافته است.

NX دیگر نماینده لکسس در بین پرفروش‌ترین خودروهای لوکس بازار آمریکا بوده و ۵۵,۷۸۴ دستگاه از آن در سال ۲۰۲۰ به دست مشتریان رسیده است. با این رکورد NX موفق شده جایگاه چهارم را کسب کند؛ رتبه پنجم هم با ثبت رکورد فروش ۵۲,۷۸۵ دستگاه، در اختیار آکیورا RDX قرار دارد.

رتبه ششم به مرسدس بنز GLC تعلق دارد. طبق آمار اشتوتگارتی‌ها توانسته‌اند ۵۲,۶۲۶ دستگاه از این کراس‌اوور کامپکت را به مشتریان تحویل دهند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ از کاهشی تقریبا ۲۰ هزار واحدی حکایت دارد.

رتبه هفتم نیز با رکورد فروش ۵۰,۵۱۳ دستگاه، به یک کراس‌اوور آلمانی رسیده و نام ب‌ام‌و X5 در این رده دیده می‌شود. آئودی Q5 با ۵۰,۴۳۵، مرسدس بنز GLE با ۴۸,۱۵۳ و آکیورا MDX با فروش ۴۷,۸۱۶ دستگاه دیگر مدل‌های لوکس پرطرفدار بازار آمریکا هستند که به ترتیب رتبه‌های هشتم، نهم و دهم را از آن خود کرده‌اند.

ناگفته نماند در میان پرفروش‌ترین برندهای لوکس ایالات متحده در سال ۲۰۲۰، ب‌ام‌و با تحویل ۲۷۸,۷۳۲ مدل مختلف بر صدر جدول تکیه زده است. پس از این کمپانی، لکسس با فروش ۲۷۵,۰۴۱، مرسدس بنز با فروش ۲۷۴,۹۱۶، آئودی با فروش ۱۸۶,۵۲۰ و آکیورا با فروش ۱۳۶,۹۸۲ خودرو در رده‌های دوم تا پنجم ایستاده‌اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato