گوگل سرعت نصب و آپدیت اپلیکیشن‌های اندرویدی را افزایش می‌دهد

گوگل سرعت نصب و آپدیت اپلیکیشن‌های اندرویدی را افزایش می‌دهد

گوگل تمایل دارد کاربران اندرویدی، اپلیکیشن‌های نصب شده روی دستگاه‌های خود را با سرعت بیشتری نصب و به‌روز رسانی کنند. در همین راستا قابلیتی تحت عنوان «بهینه سازی نصب اپلیکیشن‌ها» را به فروشگاه گوگل پلی اضافه می‌کند تا سرعت به روز رسانی اپلیکیشن‌های نصب شده اندرویدی را برای کاربران افزایش دهد.

بر اساس توضیحات گوگل وقتی کاربران بهینه سازی نصب اپلیکیشن‌ها را فعال کنند، گوگل می‌تواند تشخیص بدهد که کاربران از کدام بخش اپلیکیشن‌ها ابتدا استفاده می‌کنند. وقتی تعداد کاربران بیشتری قابلیت بهینه‌ سازی نصب اپلیکیشن‌ها را فعال کنند، گوگل اطلاعات بیشتری در مورد برنامه‌ها در اختیار خواهد داشت و در نتیجه می‌تواند مهمترین بخش‌های اپ برای کاربران را ابتدا دریافت کرده در اختیار آنها قرار دهد. بدین ترتیب برای مثال ابتدا فید اینستاگرام دانلود می‌شود و دریافت به‌روزرسانی مربوط به دایرکت یا استوری به سطح دوم موکول می‌شود.

گوگل در مورد این قابلیت خاطر نشان کرده است که از کاربران هیچ گونه اطلاعات اضافی مانند نام یا آدرس ایمیل دریافت نخواهد شد و قوانین حریم خصوصی به خوبی در مورد برنامه‌ها رعایت می‌شود.

به علاوه این قابلیت دسترسی به اطلاعات سایر اپلیکشن‌های نصب شده یا حتی سایر داده‌های روی دستگاه کاربر ندارد و نمی‌تواند داده‌های دستگاه را جمع آوری یا ذخیره کند.

گوگل تنها داده‌های مربوط به اپلیکیشن را با داده‌های سایر کاربران ترکیب کند تا متوجه شود کدام بخش اپلیکیشن برای کاربران مهم‌تر است. گوگل می‌گوید چنین اطلاعاتی سرعت نصب برنامه‌ها را در گوگل پلی افزایش داده و مدت زمان اجرای ‌اپلیکیشن را کاهش می‌دهد. این کار تاثیر مستقیمی روی عملکرد چیپست، مصرف باتری و فضای ذخیره سازی دستگاه می‌گذارد.

کاربرانی که تمایلی به استفاده از قابلیت بهینه سازی نصب اپلیکیشن‌ها نداشته باشند، می‌توانند از این ویژگی چشم پوشی کرده و آن را در وضعیت غیر فعال نگه دارند. در حال حاضر ویژگی جدید به نسخه  ۲۵.۵.۱۳ فروشگاه گوگل پلی اضافه شده است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato