آئودی Q2 2021 در تست گوزن KM77 نمره قبولی گرفت [تماشا کنید]

آئودی Q2 2021 در تست گوزن KM77 نمره قبولی گرفت [تماشا کنید]

نشریه اسپانیایی KM77 در تازه‌ترین بررسی خود به سراغ نسخه فیس‌لیفت آئودی Q2 رفته و عملکرد آن را در مسیر مارپیچ معروف به چالش کشیده است. نسخه ارزیابی شده توسط KM77 به سری S line 35 TFSI تعلق دارد. این نسخه به یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ با ۱۴۸ اسب بخار قدرت مجهز بوده و وظیفه انتقال قدرت در آن بر عهده گیربگس هفت سرعته S ترونیک آپشنال گذاشته شده است. رینگ‌های  اینچی و تایرهای ۲۲۵/۴۰ Potenza ساخت بریجستون از دیگر ویژگی‌های این نسخه هستند.

تست گوزن آئودی Q2 2021

همانطور که در ویدیوی ضمیمه شده می‌توانید مشاهده فرمایید، آئودی Q2 2021 در تلاش نخست با سرعت اولیه ۷۸ کیلومتر در ساعت، با یکی از مخروطی‌ها برخورد کرده و آن را واژگون می‌کند؛ هر چند در این بین پایداری خودرو مناسب به دیده می‌شود.

اما با کاهش یک واحدی سرعت، کراس‌اوور کوچک ژرمن‌ها بدون تماس با مخروطی‌ها یا انحراف از مسیر به خط پایان می‌رسد. این امر به معنای آنست که Q2 با سرعت ۷۷ کیلومتر در ساعت مسیر مربوطه را با موفقیت طی نموده و نمره قبولی را از KM77 کسب کرده است.

در سایر تلاش‌ها که با سرعت بیشتر انجام می‌شود، ریزجثه‌ترین کراس‌اوور ارباب حلقه‌ها یا از مسیر انحراف پیدا کرده و یا با انداختن مخروطی‌ها نتوانسته رکورد بهتری ثبت کند.

بد نیست اشاره کنیم به نظر می‌رسد آئودی در کنار ارتقای نمای ظاهری، در بخش فنی نسخه فیس‌لیفت Q2 نیز بهبودهایی را اعمال کرده است، چرا که نسخه قبل از فیس‌لیفت رکورد ۷۳ کیلومتر در ساعت را در همین تست از خود برجای گذاشته بود.

مسیر مارپیچ تست گوزن

ناگفته نماند هر چند رکورد آئودی Q2 2021 درخشان نیست، ولی بسیاری از خودروها در دستیابی به رکوردی مشابه ناکام باقی مانده و تست KM77 را با سرافکندگی ترک کرده‌اند. ب‌ام‌و M235i گرن کوپه یکی از این خودروها به شمار می‌رود که بهترین رکورد آن در تست گوزن فقط ۶۸ کیلومتر در ساعت بوده؛ در این تست چالش‌برانگیز فولکس واگن گلف ۲۰۲۰ هم با رکورد ۶۹ کیلومتر، به کار خود پایان داده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato