هیوندای با الگوبرداری از پیت استاپ فرمول یک، ایستگاه شارژ E-Pit را احداث می‌کند

هیوندای با الگوبرداری از پیت استاپ فرمول یک، ایستگاه شارژ E-Pit را احداث می‌کند

هیوندای با پایه‌گذاری برند آیونیک قصد دارد حضوری جدی در بازار خودروهای برقی داشته باشد. برای زمینه‌سازی این اتفاق مهم، هیوندای تصمیم گرفته امسال شبکه شارژ اختصاصی خود را در سرزمین مادری راه‌اندازی کند. این شبکه E-Pit نام دارد و در طراحی ایستگاه‌های آن از پیت استاپ فرمول یک الهام گرفته شده است.

به گفته هیوندای، شبکه E-Pit به فناوری شارژ سریع مجهز خواهد بود و باتری مدل‌هایی که به تکنولوژی شارژ ۸۰۰ ولتی مجهز هستند، در عرض ۱۸ دقیقه تا ۸۰ درصد پر می‌شود. در کنار این، خودروهای سازگار با فناوری شارژ سریع، تنها با ۵ دقیقه توقف در E-Pit خواهند توانست انرژی لازم برای پیمایش مسافت صد کیلومتری را در باتری خود ذخیره کنند.

آنطور که اعلام شده، هیوندای در فاز اول ۱۲ ایستگاه E-Pit را در ۱۲ استراحتگاه حاشیه اتوبان راه‌اندازی می‌کند. این ایستگاه‌ها در مجموع ۷۲ خروجی برای شارژ خودروهای برقی هیوندای خواهند داشت. به غیر از این ۱۲ ایستگاه، هیوندای ۸ ایستگاه دیگر با ۴۸ پورت شارژ در مناطق شهری احداث خواهد کرد.

به گزارش نشریه کره تایمز (Korea Times) هیوندای در نظر دارد یک سرویس پرداخت دیجیتال را نیز برای ایستگاه‌های E-Pit توسعه دهد. همانگونه که قابل حدس است، این سرویس به مالکین مدل‌های برقی اجازه خواهد داد هزینه شارژ را براحتی و با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل پرداخت کنند.

هیوندای

داشتن یک شبکه شارژ اختصاصی مثل E-Pit از اهمیت زیادی در کره جنوبی برخوردار است، چرا که بیش از ۶۰ درصد از شهروندان این کشور در آپارتمان زندگی می‌کنند و بسیاری از آنها امکان شارژ شبانه خودرو در منزل را ندارند. هنوز مشخص نیست که آیا هیوندای برنامه‌ای مشابه برای سایر کشورها نیز دارد و یا فقط در سرزمین مادری E-Pit را گسترش خواهد داد.

نخستین خودرویی که از ایستگاه‌های شارژ E-Pit بهره‌مند خواهد شد، مدل آیونیک ۵ است. پس از این خودرو، کیا EV6 نیز اجازه استفاده از این ایستگاه‌ها را پیدا خواهد کرد. شاید بدانید این دو مدل بر مبنای پلتفرم E-GMP تولید شده و از لحاظ فنی اشتراکات فراوانی با همدیگر دارند. برند لوکس جنسیس هم اواخر امسال با معرفی مدل تمام الکتریکی JW به هیوندای و کیا می‌پیوندد. این خودرو نیز از همان پلتفرم E-GMP سود می‌برد.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato