معرفی خودروی برقی چینی ‍۱۵۰ میلیون تومانی وولینگ هونگ گوانگ ماکارون

معرفی خودروی برقی چینی ‍۱۵۰ میلیون تومانی وولینگ هونگ گوانگ ماکارون

تابستان سال گذشته به عنوان حاصل جوینت ونچر محلی میان GM و سایک، رونمایی شد. همان وولینگ هونگ گووانگ مینی EV را می‌گوییم که اکنون نسخه جدیدی به نام «ماکارون» به طیف تیپ‌های آن اضافه شده‌ است و خودرو مدرنی به حساب می‌آید که دست بر قضا با قیمتی بسیار رقابتی و در حدود ۶۰۰۰ دلار یا حدود ۱۵۰ میلیون تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

این کوچولو الکتریکی اینک با سه رنگ مختلف، قابل سفارش است. رنگ‌هایی اعم از سبز آووکادو، زرد لیمویی و سفید – صورتی هلویی، این رنگ‌ها با همکاری Pantone Universe ساخته شده اند و امکان سفارش آنها همراه با سقف متضاد هم وجود دارد.

ماکارون

ویژگی‌های ایمنی جدیدی هم در محصول کوچک وولینگ به چشم می‌آیند. مواردی همچون کیسه‌هوای راننده، سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، سیستم تشخیص عابرین پیاده در سرعت‌های پایین و سیستم نشانگر فشار باد لاستیک‌ها. دوربین دید عقب و سنسورهای پارک را هم به مجموعه این تجهیزات ایمنی، اضافه کنید.

ماکارون

با طول، عرض و ارتفاع به ترتیب ۲,۹۱۷، ۱,۴۹۳ و ۱,۶۲۱ میلی متری، وولینگ هونگ گووانگ EV دقیقا ۲۲۲ میلی متر طویل‌تر، ۱۷۰ میلی متر باریک‌تر و ۶۶ میلی متر قد بلندتر از اسمارت EQ For Two است.

در حالی که فاصله محوری وولینگ هم ۶۷ میلی متر بیشتر از محصول اسمارت است. وولینگ از آرایش ۲+۲ برای صندلی‌ها، بهره می‌برد. ردیف دوم صندلی‌ها هم امکان تا شدن دارند. به این ترتیب، با خم شدن صندلی‌های ردیف دوم، فضای بار خودرو از حدود صفر به ۷۴۱ لیتر افزایش می‌یابد. البته به شرطی که تا سقف خودرو بارگیری شود!

ماکارون

موتور الکتریکی وولینگ ۲۰ کیلو وات (۲۷ اسب بخار) نیرو و ۸۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. پکیج باتری‌های کوچک آن هم، تا ۱۷۰ کیلومتر پیمایش به خودرو می‌دهند و مالک می‌تواند فرایند شارژ شدن باتری‌ها را از راه دور نیز کنترل کند.

بیشینه سرعت این کوچولوی الکتریکی بر روی عدد ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، محدود شده است. قیمت آن هم در بازار محلی چین، بسته به سطح تجهیزات، از ۵,۷۴۰ تا ۶,۶۵۵ دلار، متغیر است که در حدود ۱۵۰ میلیون تومان با نرخ حدودی ارز فعلی در کشور ما برآورد می‌شود.

ماکارون

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato