TSMC: کمبود جهانی چیپ تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت

TSMC: کمبود جهانی چیپ تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت

جهان با کمبود چیپ روبرو است و TSMC به عنوان بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان اعلام کرده تمام تلاش خود را برای تامین تراشه مورد نیاز به کار بسته است، اما این شرکت می‌گوید تا سال آینده میلادی جهان همچنان با مشکل تامین چیپ روبرو خواهد بود.

براساس گزارش رویترز، TSMC اعلام کرده که ظرفیت تولید خود را افزایش خواهد داد و تلاش می‌کند قیمت‌ها را نیز در حد معقول نگه دارد. در این گزارش عنوان شده است که بزرگترین سازنده تراشه‌های جهان با رشد ۱۹.۴ درصدی سود خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی روبرو بوده است. رقم عنوان شده از برآوردهای قبلی شرکت بیشتر است. یکی از دلایل این موضوع می‌تواند به تقاضای بالای خرید تراشه به دنبال تغییر شیوه کار و آموزش آنلاین مربوط شود. سود خالص TSMC برای سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ تقریبا ۴.۹۳ میلیارد دلار اعلام شده است.

همه گیری کرونا باعث شده است که میزان تقاضای تراشه مورد نیاز برای گوشی‌های موبایل و لپ‌ تاپ افزایش پیدا کند. TSMC می‌گوید از انتظار چنین تقاضایی را نداشته است. اکنون نه تنها صنعت موبایل و لپ‌تاپ با چنین کمبودی روبرو است،‌صنعت خودروسازی نیز از کمبود چیپ رنج می‌برد و با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

TSMC ادعا می‌کند که کمبود تراشه مورد نیاز خودروسازان از سه ماهه بعدی جبران خواهد شد و این صنعت با مشکلات کمتری روبرو خواهد بود. «وندل هوانگ» معاون رئیس و مدیر مالی این شرکت عنوان می‌کند که در آمد سه ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با سال‌های قبل افزایش یافته است. انتظار می‌رود درآمد سه ماهه دوم TSMC نیز رقم قابل توجهی باشد.

ارزش سهام TSMC در سال جاری میلادی در حدود ۱۶ درصد افزایش یافته است و ارزش این شرکت در حال حاضر دو برابر اینتل و بالاتر از سامسونگ ۵۵۸ میلیارد دلار اعلام شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato