صفر تا صد فقط 1.65 ثانیه؛ 2300 اسب بخار برقی در سینه ابر خودرو آلمانی الکترون کواسار

صفر تا صد فقط 1.65 ثانیه؛ 2300 اسب بخار برقی در سینه ابر خودرو آلمانی الکترون کواسار

شرکت آلمانی الکترون اینواتیو (Elektron Innovativ) که اخیرا به الکترون موتورز تغییر هویت داده، از یک کانسپت فوق‌العاده قدرتمند رونمایی کرد. این کانسپت کواسار (Quasar) نامگذاری شده و پیشرانه تمام الکتریکی آن ۲,۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد!

الکترون کواسار

چنین خروجی اعجاب‌انگیزی به واسطه بهره‌گیری از ۴ موتور برقی حاصل شده است. هر چند اشاره مستقیمی به این امر صورت نگرفته، ولی به احتمال زیاد هر کدام از چرخ‌ها به یک موتور مستقل متصل هستند.

الکترون می‌گوید برای مدیریت قدرت بالای پیشرانه، ابرخودروی برقی کواسار به سیستم اختصاصی و هوشمند توزیع گشتاور مجهز شده است. این سیستم به طور اختصاری با عنوان ESTV شناخته می‌شود.

وزن الکترون کواسار ۱۵۰۰ کیلوگرم اعلام شده که برای یک اتومبیل برقی رقم پایینی محسوب می‌شود؛ ضمن اینکه با در نظر گرفتن خروجی پیشرانه، نسبت قدرت به وزن در این ابرخودروی الکتریکی رقمی خارق‌العاده خواهد بود.

با توجه به این ارقام، الکترون موتورز ادعا می‌کند کواسار قادر است در عرض فقط و فقط ۱.۶۵ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. اگر این ادعا درست باشد، کواسار لقب سریع‌ترین اتومبیل تولیدی را از آن خود خواهد کرد. به گفته ژرمن‌ها این ابرخودرو در مسیر مستقیم توانایی دستیابی به نهایت سرعت ۴۵۰ کیلومتر در ساعت را دارد.

اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش برود، تولید کواسار از سال ۲۰۲۳ شروع خواهد شد. در یک دوره سه ساله تنها ۹۹ دستگاه از این ابرخودروی هیجان‌انگیز تولید شده و با قیمت ۲.۲ میلیون یورو (۲.۶ میلیون دلار) به فروش خواهد رسید.

ناگفته نماند شرکت الکترون موتورز پیشتر با معرفی یک سوپر اتومبیل الکتریکی با نام وان (One) نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. قرار بود این سوپر اتومبیل ۱۳۴۱ اسب بخاری در نمایشگاه خودروی ژنو امسال رسما رونمایی شود که ویروس کرونا اجازه آن را نداد.

ارمغان آرابول (Armağan Arabul) مدیرعامل الکترون موتورز تاکید کرده تولید وان کنسل نشده و این مدل هشت ماه پس از کواسار عرضه می‌شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato