بیمه مرکزی تایید کرد: تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث قابل انتقال به مالک است

بیمه مرکزی تایید کرد: تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث قابل انتقال به مالک است

براساس طرحی که مدت‌ها در آستانه اجرایی شدن بود،‌ بیمه مرکزی کشور اعلام کرده که از این پس افراد می‌توانند با فروش خودرو، تخفیف عدم خسارت بیمه نامه را به اتومبیل بعدی خود انتقال دهند..

در واقع بیمه از فاکتورهای مهم در هنگام خرید یک خودرو است. معمولا فروشنده‌ها بر روی بیمه بودن خودرو تاکید می‌کنند و با توجه به هزینه نسبتا بالای بیمه‌های شخص ثالث، داشتن تخفیف بیمه برای خودرو هنگام فروش، می‌تواند یک نقطه قوت برای خریدار خودرو موردنظر باشد. البته از آن طرف، این قانون به ضرر مالک سابق خودرو است که هزینه بیمه را تماما پرداخت کرده و با احتیاط کامل، از تخفیف عدم خسارت برخوردار شده است، اما با فروش خودرو، این تخفیف را از دست می‌دهد و با خرید خودرو جدید، بار دیگر باید برای بیمه کردن آن، متقبل هزینه‌ای گزاف شود.

اما حالا با تغییر قانونی جدیدی که از سوی بیمه مرکزی رسما اعلام شده، مالکین می‌توانند با خیال راحت نسبت به انتقال تخفیفات بیمه خود اقدام نمایند.

انتقال بیمه شخص ثالث

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طبق مصوبه هیئت وزیران، سابقه تخفیف بیمه نامه‌های وسایل نقلیه موتوری، متعلق به شخص راننده است و او می‌تواند هنگام فروش، این تخفیف را به خودرو دیگری که متعلق به خود یا خانواده و بستگان باشد، منتقل کند.

به این ترتیب، چه خودرو موردنظر صفر کیلومتر باشد و چه دست دوم، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث به شکل انتقالی از خودرو قبلی محاسبه می‌گردد. این انتقال تخفیف در همان زمان انتقال مالکیت یا مدتی پس از آن، قابل انجام است و حتی اگر تا زمانی طولانی هم انجام نشود، در سوابق شخص بیمه شونده در بیمه مربوطه یا بیمه مرکزی، حفظ و ثبت خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato