ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپ استور اپل به قابلیت جدیدی برای جستجوی دقیق‌تر اپ‌ها مجهز شد

اپ استور اپل حدود ۲ میلیون برنامه دارد، بنابراین جستجوی بهینه در این پایگاه داده بزرگ بسیار حیاتی است. اپل برای کمک به این فرآیند از قابلیت جدیدی به نام «Search Suggestions» رونمایی کرده که ...

اپ استور اپل حدود ۲ میلیون برنامه دارد، بنابراین جستجوی بهینه در این پایگاه داده بزرگ بسیار حیاتی است. اپل برای کمک به این فرآیند از قابلیت جدیدی به نام «Search Suggestions» رونمایی کرده که یافتن اپ‌ها را ساده‌تر می‌کند.

اکانت رسمی اپ استور در توییتر می‌گوید با قابلیت جدید Search Suggestions می‌توانید پیشنهادهای متعددی را برای بهینه‌سازی جستجوی خود انتخاب کنید و دقیق‌تر به دنبال برنامه‌های مدنظرتان بگردید. این ویژگی فعلا در آمریکا، کانادا، بریتانیا و استرالیا عرضه شده است.

قابلیت «پیشنهادهای جستجو» بدین شکل کار می‌کند که با باز کردن اپ استور و ورود یک عبارت در کادر جستجو، مجموعه‌ای از کلیدواژه‌ها زیر این نوار ظاهر می‌شود که می‌توانند به جستجوی دقیق‌تر میان اپلیکیشن‌ها کمک کنند. این کلیدواژه‌ها همان عباراتی هستند که معمولا با عبارت اولیه‌ای که وارد کردید، همراه می‌شوند. مثلا اگر عبارت Baseball را وارد کنید، به‌طور خودکار با کلیدواژه‌های Training ،Stars Manager و غیره روبرو می‌شوید.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که اکثر کلیدواژه‌های پیشنهادی با عبارت جستجو شده ارتباط معقولانه‌ای دارد و فقط در یک یا دو مورد ممکن است منطقی به نظر نرسد. برای نمونه، در جستجوی عبارت Baseball، کلیدواژه Wallpaper هم پیشنهاد شده که ارتباطی بین آن‌ها دیده نمی‌شود. در ادامه مثال‌های بیشتری از چگونگی کارکرد این قابلیت را می‌بینید.

اپ استور

بعضی از این فیلترها خود دارای فیلترهای بیشتر هستند. برای نمونه، وقتی عبارت Games را جستجو می‌کنید، فیلتر Puzzle ظاهر می‌شود. با ضربه زدن روی این فیلتر کلیدواژه‌های Jigsaw ،Word و Kids را می‌بینید. با این حال، تبلیغات همچنان بالاتر از بقیه نتایج جستجو قابل مشاهده هستند.

اپل می‌گوید این قابلیت از طریق یک به‌روزرسانی سمت سرور در دسترس کاربران کشورهای یاد شده قرار گرفته، بنابراین دسترسی به آن نیازی به آپدیت به iOS 14.5 ندارد. فعلا مشخص نیست که برنامه اپل برای عرضه جهانی این ویژگی چیست و چه زمانی آن را در اختیار کاربران سایر کشورها قرار خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی