موبایل‌های موتورولا به فناوری شارژ بی‌سیم مجهز می‌شوند

موبایل‌های موتورولا به فناوری شارژ بی‌سیم مجهز می‌شوند

موتورولا قصد دارد با همکاری شرکت «Guru Wireless» فناوری شارژ بی‌سیم را برای اولین بار به گوشی‌های موبایل خود بیاورد. این دو شرکت هنوز جزئیات زیادی در مورد مشارکت خود ارائه نکرده‌اند اما به گفته Guru آن‌ها قصد دارند با انجام این همکاری «الزامات دقیق کیفیت، بازده انرژی و ایمنی» شارژ بی‌سیم موتورولا را برآورده کنند.

موتورولا با توسعه گوشی‌هایی مانند موتو جی استایلوس و وان ۵G Ace در بازار گوشی‌های اندروید برای خود جایگاهی ایجاد کرده است. با این وجود محبوب‌ترین گوشی‌های این شرکت از ویژگی‌هایی مانند شارژ بی سیم پشتیبانی نمی‌کنند تا در نهایت هزینه ساخت کمتری داشته باشند.

«جان دیری» معاون تولید موتورولا در این رابطه گفت:

«ما در موتورولا به طور مداوم در تلاش هستیم تا نوآوری‌هایی را توسعه دهیم که می‌تواند زندگی کاربرانمان را بهبود ببخشد. در همین راستا،‌ در فکر ایجاد انعطاف پذیری بیشتری هستیم. فناوری شارژ بی‌سیم تجربه کاربری بهتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد و می‌توانیم با همکاری شرکت GuRu نسل جدیدی از دستگاه‌های خود را با پشتیبانی از شارژ بی‌سیم به بازار عرضه کنیم.»

GuRu ماژول‌های مینیاتوری تولید می‌کند که اجازه می‌دهد انتقال نیرو در مسافت زیادی انجام شود. «فلوریان بون» مدیر عامل و بنیانگذار این شرکت می‌گوید:

«نوآوری همیشه بخشی از DNA موتورولا بوده است. این شرکت مدت‌هاست که زندگی ما را با اکوسیستم دستگاه‌های هوشمند خود پر بار کرده است. ما خوشحال هستیم که با یک رهبر صنعتی که هدف آن بهبود تجربه مصرف‌کنندگان است همکاری می‌کنیم.»

GuRu همچنین در وب سایت خود توضیح می‌دهد که این سیستم برای انتقال انرژی از امواج رادیویی استفاده می‌کند. در توضیحات مربوطه آمده است که:

«سیستم انرژی بدون تماس، پرتوهای امواج رادیویی انرژی را از طریق ژنراتور به دستگاه دیگری از طریق هوا منتقل می کند و انرژی مورد نیاز دستگاه‌های موجود در خانه‌ها و فضای کار را تامین می‌کند.»

با این وجود به نظر می‌رسد گوشی‌های موبایل موتورولا نیز در آینده از چنین فناوری استفاده کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato