مدیرعامل BlueStacks: اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ کار راحتی نخواهد بود

مدیرعامل BlueStacks: اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ کار راحتی نخواهد بود

مدیرعامل BlueStacks: اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ کار راحتی نخواهد بود

مدیرعامل شرکت BlueStacks درباره اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی روی ویندوز گفته به نظرش مایکروسافت کار آسانی نخواهد داشت. او همچنین می‌گوید توسعه‌دهندگان باید زحمت بیشتری بکشند تا برنامه‌هایشان به‌طور مستقیم روی ویندوز ۱۱ اجرا شود.

مایکروسافت پنج‌شنبه هفته پیش اعلام کرد که ویندوز ۱۱ می‌تواند به‌صورت بومی اپلیکیشن‌های اندروید را اجرا کند. این امکان با کمک اپ استور آمازون و فناوری اینتل بریج ممکن می‌شود. حالا وب‌سایت Android Authority در گفتگو با «روزن شارما»، مدیرعامل BlueStacks نظر او را درباره این قابلیت و تاثیرش بر شبیه‌سازهای اندروید پرسیده است.

گفته‌های مدیرعامل BlueStacks شامل دو نکته مهم است. او در ابتدا به کاربران اطمینان داده که اگرچه شاید این ویژگی برای نرم‌افزار آن‌ها تهدید محسوب شود، ولی این شرکت از آمدن اپ‌های اندروید به ویندوز ۱۱ استقبال می‌کنند:

«BlueStacks پیشتاز اجرای اپ‌های اندرویدی روی PC بود. باور داریم که دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها نباید برای کاربران و گیمرهای اندروید محدود باشند. خبری که مایکروسافت اعلام کرده به اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز کمک می‌کند.»

شارما در ادامه توضیح داد که چرا نباید انتظار زیادی از نحوه اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز داشته باشیم:

«ما در زمینه بازی‌های اندرویدی خبره هستیم و درک عمیقی نسبت به مشکلات این حوزه، از مجازی‌سازی گرفته تا پشتیبانی از ابزارهای روزمره‌ای مثل کیبورد و موس داریم. ما فناوری محفظه‌های اپ را ساختیم که روی سیستم عامل اندروید قرار می‌گیرد و مشکلات یاد شده را حل می‌کند. حل مشکلات برای بازیگران جدید چندان آسان نخواهد بود. برای نمونه، اپ‌ها باید روی انواع مختلف دستگاه‌های ویندوز که از کنترل‌های لمسی پشتیبانی نمی‌کنند، قابل استفاده باشند، یا با دستگاه‌هایی که درایورها و کارت‌های گرافیک متفاوت دارند کار کنند. اپی که در آمریکا بدون مشکل اجرا می‌شود، ممکن است در برزیل ایراد داشته باشد. توسعه‌دهندگان برای کسب اطمینان از اجرای صحیح اپ‌ها در ویندوز ۱۱ باید کارهای زیادی انجام دهند. در حالی که در BlueStacks چنین نیست. به‌علاوه، این سوال مطرح است که چه کسی پشتیبانی برنامه‌ها را برعهده می‌گیرد.»

به گفته شارما، حتی اگر ویندوز ۱۱ بتواند اپ‌های اندروید را به‌صورت بومی اجرا کند، توسعه‌دهندگان باید ملاحظات بیشتری را نسبت به قبل مدنظر قرار دهند تا برنامه‌هایشان به‌درستی در ویندوز اجرا شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل