ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قطعی‌های مکرر برق
تکنولوژی

دادستان کل کشور مأمور رسیدگی فوری به قطعی‌های مکرر برق شد

رییس قوه قضاییه با ارسال نامه‌ای دادستان کل کشور را مأمور رسیدگی فوری به پیگیری دلیل قطعی‌های مکرر برق در روزهای گذشته کرد. در این نامه به احیای حقوق عامه در اثر خسارات ناشی از ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۱۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۷

رییس قوه قضاییه با ارسال نامه‌ای دادستان کل کشور را مأمور رسیدگی فوری به پیگیری دلیل قطعی‌های مکرر برق در روزهای گذشته کرد. در این نامه به احیای حقوق عامه در اثر خسارات ناشی از قطعی برق تأکید شده و از دادستان خواسته شده که علل قطعی‌های بدون اطلاع قبلی شناسایی و نتیجه به ریاست قوه گزارش شود.

«غلامحسین محسنی اژه‌ای» در این نامه خطاب به «محمدجعفر منتظری» نوشته است:

با توجه به قطعی‌های مکرر برق بدون اطلاع قبلی در شهرهای مختلف کشور و خسارت‌ها و مشکلات ناشی از آن، در راستای احیای حقوق عامه و پیشگیری یا حداقل کاهش آسیب‌ها و خسارات مربوط، با فوریت، علت قطع برق و عدم برنامه ریزی صحیح و عدم اطلاع قبلی را بررسی و اقدام لازم و مقتضی معمول و نتیجه را به اینجانب گزارش کنید.

قطعی‌های مکرر برق

قطعی‌های مکرر و بدون اطلاع‌رسانی برق در سراسر کشور بسیاری از کسب و کارها را مختل کرده و اعتراض بسیاری از مردم را به همراه داشته است. در همین راستا طی روزهای گذشته مسئولین کشور در رابطه با قطعی‌های به وجود آمده اظهار نظر کرده‌اند.

دیروز سخنگوی صنعت برق کشور در واکنش به قطعی‌های بدون اعلام قبلی گفته بود که با توجه به گرمای هوا، فاصله زیادی بین مصرف برق و تولید نیروگاهی کشور ایجاد شده و با توجه به اهمیت حفظ و پایداری شبکه سراسری برق مجبور به قطع برق برخی از مشترکان در خارج از زمان‌های اعلامی می‌شوند.

«رجبی‌مشهدی» ضمن عذرخواهی از مردم گفته بود: «میزان نیاز مصرف کشور در حال حاضر ۶۵ هزار و ۹۱۸ مگاوات را گذرانده است. این فاصله میزان نیاز مصرف تا میزان تولید نیروگاهی کشور در حال حاضر به بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات رسیده است که خارج از توان پاسخگویی نیروگاه‌های ماست.»

همچنین «محمدجواد آذری جهرمی» نیز در واکنش به عدم آنتن‌دهی موبایل‌ها در زمان قطعی، ضمن عذرخواهی از مردم اعلام کرد که باتری دکل‌ها تنها برای ۲ ساعت پاسخگوی قطع برق هستند و پس از دشارژ کامل نیازمند ۸ ساعت اتصال به شارژند اما در برخی نواحی شهری، برق مستمر در دسترس نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • molavy
  molavy | ۱۶ تیر ۱۴۰۰

  وزیر نیرو پارسال بهتر وزیر دولت از نگاه رییس جمهور شد :)

  • molavy
   molavy | ۱۶ تیر ۱۴۰۰

   بهترین

 • afg
  afg | ۱۵ تیر ۱۴۰۰

  😒😒😒😒😒😒

 • afg
  afg | ۱۵ تیر ۱۴۰۰

  مأمور فوری 🙁🙁🙁🙁ولا همشون میدونن داستان چیه ب چیه.ملت و ... فرز کردن

 • Ali ghasemian
  Ali ghasemian | ۱۵ تیر ۱۴۰۰

  متن خواسته اژه‌ای از دادستان کاملا مشخص هست که قطع شدن برق مهم نیست فقط مهم اعلام کردن به مردم هست، علت مشخص هست، وقتی از مردم میخواید که زاد و ولد کنند و به فکر تامین نیاز اولیه اونا نیستید و هر گونه تلاش جهت جلوگیری از فرزندآوری ممنوع میشه نتیجه اون هم این میشه، صادرات برق هم خدا میدونه واقعیت داره یا نه

مطالب پیشنهادی