همه چیز درباره آیفون 13
دلیل افزایش قیمت ۷ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ در یک هفته گذشته چیست؟

دلیل افزایش قیمت ۷ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ در یک هفته گذشته چیست؟

قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ در طی یک هفته گذشته ۷ میلیون تومان افزایش یافته و نوسانات قیمتی این خودرو در طی یک ماه اخیر به بیش از ۴۷ میلیون تومان رسیده‌است.

خودرویی که در اوایل مرداد ماه با بهایی برابر با ۲۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد این‌روزها به سختی با برچسب قیمتی ۲۴۷ میلیون تومانی معامله می‌شود. اما علت این جهش ناگهانی قیمت چیست؟

گفته می‌شد ایرانی‌خودرو دیگر تمایلی برای تولید انواع مختلف ۲۰۶ ندارد و احتمال دارد به زودی به جهت زیان‌هایی که از تولید این محصولات متحمل می‌شود خط تولید آن را متوقف کند اما ایران خودرو به تازگی این شایعات را تکذیب و از ادامه تولید خودروهای خانواده ۲۰۶ با امکانات و آپشن‌های بیشتر صحبت به میان آورده‌است.

افزایش قیمت ۲۰۶

عده‌ای معتقد هستند که شایعات فوق تنها دلیلی است که سبب شده قیمت ۲۰۶ در بازار نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه کند.در حال حاضر تقاضا برای خرید خودرو بالاست و خریداران زیادی به دنبال خرید مدل‌های مختلف خانواده ۲۰۶ هستند. این موضوع در کنار کاهش عرضه ۲۰۶ سبب شده که قیمت این خودرو نوسانات زیادی را تجربه کند.

علت کاهش عرضه فعلی خودروها به ناتوانی ایران‌خودرو در تامین قطعات مورد نیاز خود برمی‌گردد. در حال حاضر تعداد قابل‌توجهی از محصولات خانواده ۲۰۶ و حتی دیگر خودروها در پارکینگ‌ سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو موجود هستند که متاسفانه به دلیل نقص قطعه تجاری‌سازی نشده و در بازار عرضه نمی‌شوند.

از طرف دیگر کاهش امید به احیای برجام و افزایش روزانه قیمت ارز نیز بار دیگر باعث شده تا بازار خودرو به عنوان یک بازار امن و بدون بازگشت با روندی صعودی مواجه شود و طبیعتا از این میان نیز سهم افزایش قیمت خودروهای صفر کیلومتر بیشتر از سایرین است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato